SOOME 100 | Sini-valge interjöör ehk kuidas soomlased Soome sünnipäeval kodu kaunistavad


SOOME 100 | Sini-valge interjöör ehk kuidas soomlased Soome sünnipäeval kodu kaunistavad
omakotivalkoinen.casablogit.fi

Rõõmustame koos Soomega — 100 aastat on pikk aeg, kuhu mahub traditsioone ja on ju Soome tuntud ka hea, maailmas hinnatud disaini poolest. Uurisime, kuidas soomlased oma kodu Soome sünnipäeval kaunistavad. Miia elab Helsingis 80-ruutmeetrises korteris. Kodu kujundamine on tal hobiks ja ta kirjutab agaralt ka sisustusblogi.

Miia sõnul on põhivärvideks valge, sinine ja metalsed varjundid, lemmikud on kuldne ja hõbedane. Need on kõige populaarsemad värvid, millest loodud kombinatsioonid soomlaste kodusid ilmestavad Soome sünnipäeval. Hea on ka see, et meie pimedas kliimas on need toonid just need, mis toovad helgust.

Olulisel kohal on ka loodus ja naturaalsus. Kuusepuu kaunistatakse juba varakult, loodusest tuuakse oksi, käbisid jm, millega elamine pühaderüüsse sättida. Suurt rõhku pannakse pidulaua kujundamisele. Miia blogist leiab ka mõnusaid retspete (soome keeles) — vaata, mida võiks oma külalistele pakkuda.

Seotud lood:

Miia enda lemmikuteks on samuti heledad ja helged toonid ning on enda kodu loomisel just neid lähtunud. Teda inspireerivad eriti põhjamaine disain ja nutikad ideed, mis muudavad kodu omanäolisemaks. Tähtsal kohal on visuaalne esteetika — meeldib minimalism — ja mugavus. Toredat lugemist jagub Miialt igasse päeva! Blogi saad sirvida omakotivalkoinen.casablogit.fi

LOE VEEL:

Legendaarse arhitekti Eliel Saarineni autentsel kujul säilinud kodu

Unikaalne palkidest ehitatud moodne kodu Saimaa rannal

Erinevad saunatüübid ja nende tervistavad omadused: Soome saunast soolasaunani

Eestlaste mõte unistuste kodust täitus Soomes