Skandinaavia disainiklassikast inspireeritud värviküllane kodu


Skandinaavia disainiklassikast inspireeritud värviküllane kodu
Foto: Fantastic Frank

Beriinis Kreutzbergi linnaosas asuvas korteris oleks justkui aeg seisma jäänud — igal sammul näeb pärleid möödunud sajandi disainiklassikast ning ka viimistlus kombineerib 1960-1970. aastatele omaseid värve ja materjale.

Kui kaasaegne interjöör on juba ammu suuremad värvipuhangud unustanud ja sisekujundajad soovitavad kombineerida kahte-kolme tooni, siis siinsesse elamisse on integreeritud terve värvispekter kogu oma aus ja hiilguses. Elutoa kardinad on rõõmsalt kahevärvilised — üks pool roheline, teine kollane. Diivan on sirelililla, tugitool helesinine ning paljuks pole ka peetud kärtspunast aktsentseina raamaturiiuli taga. Tulemus on aga uskumatult vaoshoitud ning mitte grammigi ülepakutud.

Põhimõte “vähem on rohkem” kehtib siinses interjööris omadel tingimustel. Elutoas on rohkelt esemeid ja suuri riiuleid, kuid sellegipoolest on mulje kerge ja avar. Peene metallkonstruktsiooniga riiulil on õhulise üldmulje saavutamisel oluline roll.

Iga pisemgi detail annab tunnistust omanike jäägitust armastusest möödunud sajandi disaini vastu.

Seotud lood:

105-ruutmeetrise korteri krooniks on tõeliselt unikaalse kujundusega köök. Kui mürkrohelised kahhelplaadid võivad moodsa interjööri austajaile vähemalt teoorias kõlada kui õudusunenägu, siis siinses köögis mõjuvad nad ootamatult värskelt ja stiilselt. Silma hakkab ka kaval ruumikasutus — köögimööbel on peidetud juurdeehitatud seina sisse, mille teisele küljele on tekkinud nišš baarikapi ja avatud riiuli tarbeks.

Köögis püüab pilku rohke puidukasutus. Alumisi köögikappe ehib kaunis spoonitud puit. Julget aktsenti lisavad uhkusega riiulile asetatud kirjud nõud ja mustriline vaip.

Erilise korteri juurde kuulub veelgi erilisem vannituba. Seinu ja põrandaid katab Artesia kiltkivi. Vann ja kraanikauss on valminud eritellimusena.

Lastetoad on seevastu lihtsaimast lihtsamad. Pisemas toas on otstarbekalt ära kasutatud voodi alune ruum, mis on muudetud panipaigaks mänguasjadele.

Korteri juurde kuulub hiiglaslik katuseterass, kust avaneb suurepärane vaade Berliini katustele.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Fantastic Frank

LOE LISAKS:

Üllatavad põhjused, miks tasub elamises vältida trendivärvi halli

Põnevate sisustuselementidega kujundatud kodu

Külastame sisekujundajast maalikunstniku Anita Karma hubast Kadrioru üürikodu

Kolm lahedat kodu Mustamäe paneelmajas