Sisustusstiilide tutvustus: Kui sind kõnetab modernne stiil

3. osa
Sisustusstiilide tutvustus: Kui sind kõnetab modernne stiil
Artek Vitra

Modernistliku arhitektuuri ja tootedisaini areng toimus käsikäes teadusliku arenguga. Sõjajärgsed 1950ndad tähendasid mitmes maailma riigis elatustaseme tõusu ja disaini tähenduse muutust nii kodusisustuses kui ka esemekultuuris varasemaga võrreldes oluliselt. Ajaperiood märgib mitmes Skandinaavia riigis disaini kuldaega, mil loodi põhi edasistele tugevatele disainitraditsioonidele.

Stiili iseloomustavad puhtad selged jooned, funktsionaalsus ning palju loomulikku valgust. Modernistliku ruumi viimistluseks sobivad heledad värvitud seinapinnad ning põrandale näiteks puit, lihvitud betoon või linoelem. Kuna stiil soosib avatust, valguse ning ruumide „jätkumist“ on soovitav kasutada sama seina ning põrandaviimistlusmaterjali kogu interjööri ulatuses.

Modernistliku arhitektuuri üks märksõnu on looduse muutmine ruumi osaks, mistõttu aknapinnad on tihti kardinavabad või kasutatakse tagasihoidlikke ruloo-, ribi- või külgkardinaid.

Ruumi maksimaalseks kasutamiseks on modernsele stiilile omane osaline sisseehitatud või mõõtude järgi valmistatud mööbli kasutamine.

Seotud lood:

Lahtise mööbli osas sobib mööblivalikuks 20. sajandi modernismiklassika ja tänapäevane modernse joonega mööbel.

Kuhu sobib?

  • Funktsionalistlikesse modernsetesse eramutesse
  • Korrusmajadesse, mille ehitusaasta 1930-ndad ja hiljem

Fotod: Sameli Rantanen, Artek ja PP Møbler

SAMAL TEEMAL: