Sisustusstiilide tutvustus: Kui sind köidab romantiline stiil

1. osa
Sisustusstiilide tutvustus: Kui sind köidab romantiline stiil
Laura Ashley

Sisustamine on loov ja mänguline tegevus. Oma kodu sisustamisega saavad mitmed ilma professionaalse abita hakkama ja kodu võib igaüks kujundada just selliseks, nagu paremaks peab. Sisekujundusest leidub mitmeid stiile, mida võib järgida puhtal kujul või neid omavahel miksida.

Üldjuhul tagab õnnestunud tulemuse see, kui maja arhitektuur ja sisekujundus on kooskõlas. Näiteks modernsesse majja sobib modernne sisustus, lofti industriaalhõnguline, vanasse talumajja talupojastiil jne. Meie neljaosaline sisustusstiilide tutvustus jagab nõuandeid nelja erineva sisustusstiili loomiseks. Esimeses osas on vaatluse all romantiline stiil.

Romantilist stiili iseloomustavad heledad pastelltoonid ja lillemustrid. Viimistlusmatrejalideks sobivad hästi lille- ja taimemustrilised tapeedid, valgeks värvitud laudpõrand, poole seina ulatuses jooksev puitpaneelistik (soovitavalt põrandaga sama värvi), valgeks värvitud puitlagi.

Romantilisele stiilile on omane rikkalik sisustustekstiilide kasutamine — kardinad, dekoratiivpadjad, päevatekid, vaibad jne.

Seotud lood:

Kui viimistlusmatrejalides (näiteks tapeet) esineb intensiivne lillemuster on soovitav sisustustekstiilides kasutada tagasihoidlikumat mustrit ja vastupidi.

Mööbliks sobib tagasihoidlikum kordusstiilis mööbel, soovitavalt heleda viimistlusega.

Kuhu sobib?

  • Puitvilladesse ja -suvekodudesse
  • Traditsioonilist arhitektuurikeelt järgivatesse eramutesse, näiteks tüüpprojekti järgi valminud viilkatusega majja

Fotod: Laura Ashley ja Sandberg Wallpaper