Sisustusnõuanded: väikeses köögis mõtle suurelt ehk kuidas ruumist maksimum võtta

 (1)
Sisustusnõuanded: väikeses köögis mõtle suurelt ehk kuidas ruumist maksimum võtta
Foto: Shutterstock

Et suuremat osa kodudest ei ole õnnistatud kuigi suurte köökidega, tuleb teinekord sisustust planeerides või uusi köögitarbeid ostes pikalt pead murda, kuidas kõik vajaminev olemasolevatele ruutmeetritele ära mahutada. Kogusime kokku mõned näpunäiteid sisekujundajatelt, kuidas pisikeselt köögipinnast maksimum välja pigistada ja kõik vajaminev nutikalt ja säästlikult ära paigutada!

Juba mantraks kulunud käibefraas “köök on kodu süda” on erinevates kultuurides olnud kasutusel sajandeid. Varasematel aegadel, kui pered olid suuremad ja köögitoimkond pereema igapäevaseks põhitööks, oli aupaklik suhtumine söögitegemisega seotud rituaalidesse iseenesestmõistetav. Kuid ka nüüd, kus paljud tänu kiirele elutempole igapäevaselt kokata ei jõua, on köök seda püham ja erilisem koht, kus pere või sõprade seltsis kvaliteetaega veeta — seega tasub vähest ruumi kasutada targalt ja säästlikult!

Riiulite asemel metallist torud

Iseenesest ei ole riiulid pisikeses köögis sugugi halb lahendus. Teinekord aitavad avatud riiulid säilitada avarust, mille ülemised köögikapid pisikestes ruumides ära kipuvad röövima. Mõne kitsama koha peale, kuhu aga riiulid lihtsalt ei mahu, paigalda metallist torud, millele S-kujuliste konksude abil vajalik köögivarustus kinnitada. Sama võte toimib hästi ka tühjade seinte puhul, kuhu avanevate kapiuste tõttu ei saa riiulit ega kappi paigutada.

Seotud lood:

Foto: ikea.com


Foto: houzz.com