Sisustusnõuanded: kuidas muuta pisike vannituba avaramaks


Sisustusnõuanded: kuidas muuta pisike vannituba avaramaks
Foto: Shutterstock

Kes meist ei unistaks suurest ja avarast koduspaast, kus jagub laialt ruumi kõigele, mis pesurituaalide juurde kuulub? Reaalsus on aga see, et vähemalt suurem osa korterelamutete planeeringutest ei hiilga just kuigi suure vannitoaga ning enamasti tuleb sinna mahutada nii valamukapp, pesumasin, dušinurk-vann kui ka hügieenitarbed.

Kui selle kõige taustal veel tahta, et vannituba ka stiilne ja viisakas välja näeks, võib saada ruumikujundusest korralik katsumus. Sisekujundatel on aga varuks terve rida leidlikke lahendusi, mille abil pisike vannituba mugavamaks ja visuaalselt suuremaks muuta. Panime kokku mõned levinumad nõuanded — vaata järgi!

Ühtlane tonaalsus

Kui ruutmeetreid on vähe, väldi liiga paljude erinevate materjalide, mustrite ja toonide kasutamist. Vali toon, mis sulle hingelähedane ja püüa hoida suurem osa viimistlusest ja sisustusest ühes toonis. Tume põrand ei ole pisikesel pinnal hea lahendus, sest see toob esile ruumi piirid ning tõstab esile kõik põrandal asuvad detailid. Avarust lisab hoopis ühte tooni valitud seinad, põrand ja lagi. Kui kardad, et kogu kooslus liiga monotoonsena mõjub, kasuta sarnaseid toone. Nagu ka kõikide teiste ruumide puhul, on reegliks see, et mida heledam värv, seda avaram mulje.

Seotud lood:

Näiteks selles vannitoas on ühe tooniga tekkivat monotoonsust lõhutud õhkõrna roosimustri ja seinavalgustusega.