Sisearhitekti loodud luksuslik ja hedonistlik kodu juugendvillas

 (2)
Sisekujundaja loodud luksuslik ja hedonistlik kodu juugendvillas
Sisekujundaja loodud luksuslik ja hedonistlik kodu juugendvillasFoto: Myhome

Luksuslik 3-toaline kodu asub värskelt renoveeritud villas kesklinna-Kadrioru piirkonnas hoone kõrgel esimesel korrusel. Juugendvilla projekteerisid arhitektid Artur Perna ja Karl Burman 1913. aastal. Elamu ruumijaotus oli tollal Eesti kontekstis väga harukordne. Üle 100 aaasta hiljem lisas sisearhitekt Ketsia Reismaa ühte korterisse tänapäevase mugavuse.

Korteri sisekujunduslahendus on sündinud omaniku ja sisearhitekti suurepärases koostöös, mida on tunda korteri igas detailis ja üldises atmosfääris.

Pisiasjadeni stiilipuhtas interjöör on paljuski tänaseni säilinud, restaureeritud on mitmed ajaloolised detailid: aknad, uksed, kamin-ahi, parkettpõrand jne. Planeering on hästi läbimõeldud ja mugav. Iga mööblieese on valitud erilise hoolega ja seob interjööri kauniks tervikus.

3,5-meetrised laed, kaunid siseuksed ja tihedaruudulised aknad moodustavad eriti elegantse koosluse.

Esikus on sisseehitatud garderoobikapid.

Seotud lood:

Elutoa pärliks on retaureeritud kamin-ahi.

Valgusküllane köök ei mõju köögilikult, kuigi on funktsionaalne ja sealt leiab kõik kaasaegsed kodumasinad. 

Kööki ja elutuba ühendab söögituba.

Magamistuba on justkui rahu ja vaikuse oaas.

Hubases vannitoas on vann, eraldi dušinurk ja tualett.

Riiulid on peidetud nutikalt seina taha.See kaunis kodu on anda üürile, vaata lähemalt MyHome lehelt. Korter on sobilik kiire elutempoga linnainimesele, kes hindab kaasaegset, kuid ajastu hõnguga hedonistlikku kodu.

Kogu villa on täielikult rekonstrueeritud. Tihedaruudulise raamijaotusega aknad, kumerad ja polügonaalsed ärklid, kõrge mansardina lahendatud ülakorrus ning võimas trepp peaukse ees annavad hoonele idüllilise ilme. Tegemist on arhitektuurimälestisega.