Sisearhitekt Grete Laan: 2018. aasta sisustustrendideks on looduslikud mustrid ja mahedad toonid


Sisearhitekt Grete Laan: 2018. aasta sisustustrendideks on looduslikud mustrid ja mahedad toonid
Foto: Bonava/Adam Helbaoui

Elamuarendusettevõte Bonava sisearhitekt Grete Laan käis Stockholmi mööbli- ja valgustimessil inspiratsiooni ammutamas ja pani kokku põhjaliku ülevaate, millised on 2018. aastal Põhjamaade olulisemad sisustustrendid.

Stockholmi sisustusmessil jäid eelkõige silma domineerivad looduslikud mustrid ja mahedad toonid. Juba mitu aastat menukana püsinud marmor on jätkuvalt pildis, kuid seltsiks on tulnud ka teised kivimustrid ja tumedamad toonid.

Jõulisemate siniste ja roheliste kõrvale on mööblitootjad valinud ruumi tasakaalustama rahulikumad roosakad, virsikukarva, lillakad ja terrakotatoonid. Nende kõrval püsib ikka ka hall ja pastelne. Kangavalikus jätkub selgi aastal sametilembus. Detailides kasutatakse materjalidena erinevaid metalle kullast roostevaba teraseni, mida võib ühes interjööris omavahel kombineerida.

Pehme mööbel seisab õhuliselt kõrgetel habrastel jalgadel või toetub hoopiski täiesti vastu põrandat. Kui varasemalt oli diivanilaual pigem praktiline otstarve siis järjest enam kasutatakse seda ühe aktsentelemendina ruumis. Kerge ja õhuline on siinkohal märksõnadeks.

Seotud lood:

Inspiratsiooni on andnud erinevad ajastud, eriti 1950ndad: kandilise vormiga jalgadel õhulised diivanid, julged aktsenttoonid ja metalsed detailid.

Tugevalt eristuvat ühtset trendi sisekujunduses ei domineeri. Rahuliku interjööri asemel võib lasta ka fantaasial lennata ja kasutada väga erinevaid loodusest inspireeritud kirjusid motiive.

Valgustitrendides oli näha aga kindlat suunda: ülekaalus on erinevad ümarad vormid ning nurgelisi jooni on üsna raske märgata. Kui sisustuses valitseb pigem hubane ja kodune õhkkond, siis valgustitega lisatakse modernset elementi. Stiile omavahel kombineerides tasakaalustavad nad teineteist.

Viimistlusmaterjalides mängitakse geomeetriliste vormidega. Keraamiliste plaadite valikus tuleb uuenduslikuna esile kolmnurkne kuju. Kasutatakse nii väga suuri kui ka tillukesi plaate, eelistatud on silmapaistvad värvid, looduslikud mustrid ja reljeefid.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Fotod: Adam Helbaoui/Bonava

LOE LISAKS:

FOTOD │ Tänavused magamistoatrendid on inspireeritud loodusest

FOTOD │ 10 üliminimalistlikku vannituba, mis tõestavad, et vähem on rohkem!

Marmor — võluv ja tüüne kuulsus Itaaliast põhjamaises interjööris