Seitse rusikareeglit, kuidas luua prantslaslikult muretu ja šikk interjöör

Kõige olulisem - ära usalda trende!
Seitse rusikareeglit, kuidas luua prantslaslikult muretu ja šikk interjöör
Kollaaž. Fotod Shutterstock

Kuidas saavutada prantslaslikku, pealtnäha muretult šikki väljanägemist interjööris, mis valitseb prantslaste kodudes. Prantsuse sisekujundusest on saanud tõeline teadus — segada omavahel üks osa juuksed-tuules-lehvimas-muretust ja üks osa kuninglikus stiilis elegantsi. Kuidas ka oma kodus selleni jõuda.

Suhtu ajalukku austusega

Igal 17., 18. ja 19. sajandi korterelamul Pariisi südames on rääkida oma lugu. Sel on eriline võlu, millesse tuleb suhtuda austusega. Hea disain peaks ühendama endas ruumi ainulaadse karakteri ja ajatu elegantsi ning praktilise luksuse. Väga armastatud on lühtrid.

Tavaliselt uhkeldab selline elamine keerukate laeliistude ja -kaunistustega — sellises kodus väldivad prantslased süvistatud valgustite kasutamist, et säilitada elamise iseloom. Selle asemel lisavad nad sisekujundusse näiteks dramaatilisema ilmega põrandavalgusti.

Kasuta n-ö anti-kujundust

Tulihingeline pariisipärast interjööri armastav koduomanik ei lähe kergesti kaasa eklektiliste võtetega, vähemalt see võib üsna keeruline olla teda nõusse saada. Miski ei tohi olla liiga sätitud ega liiga tasakaalukas.

Seotud lood:

Kogu asja iva on n-ö anti-kujundus. Ka sisearhitekti kaasates tahab omanik jätta muljet, nagu oleks ta ise sisekujunduse autor. Seda selleks, et kodu näeks loomulik välja.

Näppa nippe „pingutusevabast“ prantsuse moest

Prantsuse interjöörid on ühtaegu nii sasitud kui ka elegantsed — mitte iial liialt hoolitsetud ega üdini täiuslikud.

Kõige olulisem reegel prantslaslike interjööride puhul — ära pinguta üle! Eelista lihtsust, sega vintage-esemeid uutega ja luba mälestustel ning reisidelt kaasa toodud väärtesemetel ruumile ilmet anda. Siia kuuluvad näiteks kunstiteosed, raamatud ja taimed. Kõik need kokku loovad armastatud ja mõnusalt sisse-elatud õhkkonna. Ära piira end mõne kindla stiiliga.

Uus- ja taaskasuta

Reegel, mida ruume kujundades järgida, on just ainsate ja õigete asjade leidmiseks lõputult teise ringi poodides tuhlamist. Nii on asjade taaskasutamine ja dekoratiivesemetele uue eesmärgi leidmine selle protsessi väga oluliseks osaks.

Hoidu neutraalsetest värvidest

Üldiselt meeldivad prantslastele šikid, üleni valged interjöörid, kuid uue ja vana vahele silla loomiseks toovad nad mängu värvid. Reegliks on see, et reegleid ei eksisteeri. Nad segavad pratslased rõõmuga kokku erinevaid värve, ajastuid ja kujundusstiile, mis neid parasjagu kõnetama juhtuvad. Ja mis võikski veel prantslaslikum olla?

Kombineeri 50ndate mööblit moodsamate esemetega. Et erinevatest ajaperioodidest pärit esemete vahele ruumis silda luua, kasuta paari intensiivset värvitooni, mis annavad esemetele ühtse ilme. Värv seob erinevad stiilid tervikuks.

Mõtle prantsuse eluviisile

Prantsuse interjöörid kõnelevad ühtaegu nii disainist kui ka eluviisist. Tundub, et need sünnivad vähimagi vaevanägemiseta, kuid seda ainult seetõttu, et need on loodud vastama sinu liikumisele ruumis. Neis leidub seinanišše, kus mõnusalt vedeleda ja loomingulisi panipaiku kõigile su mälestusesemetele — kõike, mida igapäevaseks mõnusaks kulgemiseks tarvis on. Kujundus ise on rahulikust kaugel, kuid prantsuse stiilis majapidamises elamine ei saaks enam lihtsam olla.

Hea prantsusepärane sisekujundus saab eksisteerida ainult siis, kui ruumi kasutamine on hoolikalt läbi mõeldud. Mööblist alustades ja silmailuga lõpetades peaks kõigel olema oma kindel funktsioon.

Kujundus peab peegeldama isiksust ja elu. Lähtu põhimõttest, et pigem olgu ruumis vähem elemente, kuid kindlasti peaks need olema iseloomuga — näiteks nagu kaunid vintage sisekujunduselemendid või käsitsi valmistatud esemed.

Umbusalda trende!

Mida enam asjad muutuvad, seda enam jäävad need endisteks, ütleb tuntud prantsuse vanasõna. Moesuunad tulevad ja lähevad — seda poliitikas, moes, toidus, sisekujunduses ja muus –, kuid elu põhialused jäävad samaks, olles sama sügavate juurtega kui iidne tamm.

Muutuste tuules jäta oma kodu põhiolemuselt samaks, nagu see ikka ja alati olnud on. Täiusta kodu, kuid samas austaseda, mida on teinud eelnevad põlvkonnad. See on parim viis selle olemuse hoidmiseks.

Allikas: housebeautiful.com


LOE VEEL:

SUUR ÜLEVAADE | Need on 2018. aasta kõige kuumemad sisustustrendid

Valge interjöör ei pea olema steriilne ja igav — 15 lahedat ideed!

Kalasabaparkett sobib mujalegi kui ainult põrandale — vaata inspireerivaid ideid!