Seitse koju sobivat värvi, mis mõjuvad rahustavalt ja tõstavad tuju


Seitse koju sobivat värvi, mis mõjuvad rahustavalt ja tõstavad tuju
Foto: Shutterstock

Värvipsühholoogid on juba ammu tõdenud, et värvid avaldavad meie emotsioonidele palju suuremat mõju, kui me seda arvatagi oskame. Värvid võivad rahustada, ergutada, ärritada ja kutsuda esile teisigi tundeid. Toome teieni seitse head ja rahustavat värvi, kui soovid kujundada kodust harmoonilise ja lõõgastava paiga.

Sinine

Sinine on rahulik ja tasakaalukas värv, millel on imeline võime leevendada stressi. Sinine rahustab ja mõjub hästi südame löögisagedusele, hoiab vererõhu korras ja vähendab ärevustunnet. Sinise tooni valimisel eelista selle pehmemaid ja neutraalsemaid varjundeid.

Roheline

Roheline on üks parimaid ja universaalsemaid värve sümboliseerides loodust. Ta on tasakaalukas värv, mis suudab vähendada ärevust ja tekitab värske olemise imiteerides justkui kosutavat jalutuskäiku loodusesse. Rohelise beežikad ja kollakad varjundid maandavad stressi kõige paremini.

Roosa

Roosa tekitab rahuliku ja tasakaaluka tunde. Feng shui järgi rahustab roosa erinevaid ruumis olevaid energiaid. Roosa rahulikkus hoiab energiad tasakaalus ja kuigi seda peetakse naiselikuks värviks, siis õiget tooni roosa sobib tegelikult igasse ruumi.

Seotud lood:

Valge

Valge sümboliseerib selgust ja värskust. See on väga sobiv värv, millega end stressirohkel ajal ümbritseda. Lisaks aitab valge puhastada mõtteid. Valgeks värvitud ruumi peetakse väga sobilikuks ka rasedale naisele. Pea aga meeles, et valge peab olema särav ja puhas, mitte tuhm, sest muidu muutuvad ka emotsioonid sama tuhmiks.

Lilla

Lilla sümboliseerib jõudu, rahu ja tarkust. See toob inimesse sisemise rahu. Räägitakse, et lilla mõjub hästi ka luude kasvule, sest hoiab kehas kaaliumi ja naatriumi taseme tasakaalus. Uuringud väidavad, et mediteerimine lilla valgusega ruumis võib olla kümme korda efektiivsem. Kui pole aga soovi kogu ruumi lillaks võõbata, võid proovida mõnda lillat aksessuaari.

Hall

Paljud arvavad, et hall on igav ja pisut depressiivne värv. Tegelikult on hall hoopis väga rahustav. Eriti hästi mõjub see koos valge ja sinise värviga.

Kollane

Kollane värv pakatab positiivsusest ja elujõust — just nagu päike isegi. Kui soovid alustada päeva rõõmsa ja energilise noodiga, siis hoia kodus mõni tähelepanuväärne kollane aksessuaar või ese kohas, kus seda kindlasti silmad. Hiljutine uuring näitas, et kollases ruumis on inimesed aktiivsemad ja tähelepanelikumad kui ruumides, mis on teistes toonides.

LOE LISAKS:

Viis värvi, mida on targem kodus vältida. Miks?

Mida reedab sinu kohta magamistoa värvivalik?

FENG SHUI │ Too õigete värvide abil koju edu, rikkus ja heaolu!