Seitse “kohustuslikku” eset, mis võiksid igas elutoas olemas olla


Seitse “kohustuslikku” eset, mis võiksid igas elutoas olemas olla
Foto: Shutterstock

Paljude jaoks teeb elutoast ühe õige elutoa televiisor, diivan ja pisike lauake, kuhu vajadusel teetass või snäkivaagen asetada. Eks need elemendid ongi olulised, sest elutuba on koht, kus end peale tööpäeva välja lülitada ja pisut lõõgastuda. Elutuba on aga muudki, kui koht, kus teleka taga lesida. Seal on meil kombeks ka külalisi vastu võtta ja meelt lahutada. Milliseid seitset elementi võiks elutoas kõige tähtsamaks pidada, et see näeks ka visuaalselt kutsuv ja hubane välja?

1. Mugav istumine

Diivan on iga elutoa kese, ilma milleta ei kujuta mugavat äraolemist ettegi. Kuigi olulisim aspekt selle juures on mugavus, ei tasu unustada ka diivani dekoratiivset ülesannet. Diivan loob elutoale näo — kui see on juba vana ja väsinud, ei mõju ka ruum mitte just kõige paremini. Hoia diivan korras, säti sinna pilkupüüdvad diivanipadjad ja pleedid ja naudi tulemust ka silmadega!

2. Valgustus

Elutuba on ruum, kus on mitmekülgne valgustus ehk olulisemgi, kui teistes ruumides. Kui armastad elutoas filmiõhtuid nautida, on hea, kui on võimalus mahedamat valgustust kasutada. Või kui teised pereliikmed diivanil telekat vaatavad ja soovid hoopis tugitoolis raamatut lugeda, tuleb samuti kasuks eraldiseisev põrandalamp. Kui aga elutoas juhtub olema ka söögilaud ja külalised külla satuvad, kulub ära korralik üldvalgustus. Seega võiks olla mõeldud nii üldvalgustusele kui ka aktsentvalgustusele, et iga elujuhtumi puhul end mugavalt tunda.

Seotud lood:

3. Diivanilaud

Kui diivanilauale pisut rohkem tähelepanu pöörata ja seda kandikute, lõikelillede ja mõne dekoratiivse aksessuaariga kaunistada, saab sellest ilma kahtlusteta toa kõige suurem pilgupüüdja. Samuti motiveerib kena diivanilauake toas rohkem korda hoidma.

4. Tugitool

Kui elutoas on juba mugav diivan, ei ole ka efektne tugitool kunagi ülearune element. Kui veel tugitooli kohale sättida lugemisvalgus, on see asendamatuks paigaks, kus head kirjandust nautida. Ka kujunduslikust aspektist loob tugitool võimaluse ruumile pisut elavamat ilmet anda. Ühevärvilise diivani kõrvale vali näiteks kirju mustriga tugitool, mis toa särama paneb.

A post shared by @robertkime on

5. Vaip

Ilma vaibata mõjub ruum tühjalt ja kõledalt. Hästi valitud vaip aitab ruumi tervikuks siduda ja lisab hubasust. Kui sa suuri vaipu ei armasta ja põrandaks on kaunilt laotud lauad või kalasabaparkett, siis aitab hubast nüanssi sisse tuua näiteks pisike lambanahast või kunstkarusnahast vaibake. Ühtasi on see suurepäraseks detailiks, millega elamist pisut luksuslikumaks muuta.

A post shared by Chels 🍉 (@chellybeany) on

6. Toataimed

Roheline lisab ruumile soojust ja rõõmu. Rohelised taimed mõjuvad meie meelele juba alateadlikult igati kosutavalt — seega võiks olla elutoas vähemalt üks kena ja hoolitsetud taim, millel pilk puhata saaks.

7. Kardinad

Hästi valitud kardinad raamivad toa, lisavad sellele elegantset joont ning muudavad toa silmapilguga hubaseks. Selle kohta, millise pikkusega kardinaid valida, loe lähemalt SIIT.

  • Kui sul juhtub olema kena ja inspireeriv elutuba, mille uhkust tunned, siis haara kaamera ja osale fotokonkursil “MEIE KODU 2018”. Konkursil saad osaleda nii erinevate tubade kategooriates kui ka terve koduga. Elutoa kategooria vaheauhinna võitja selgub rahvahääletusel juba maikuu alguses ja võitjale on pannud ISKU välja auhinna, 250-eurose kinkekaardi. Elutoa kategooria peaauhinna on samuti välja pannud ISKU (500-eurone kinkekaart) ja selle võitja selgitab novembrikuus žürii. Konkursi kohta loe lähemalt SIIT ja pilte saad üles laadida SIIT.