Seitse head nippi, kuidas erinevatelt pindadelt küünlavaha eemaldada

 (1)
Seitse head nippi, kuidas erinevatelt pindadelt küünlavaha eemaldada
Foto: Shutterstock

Pühadeaega on raske ilma põlevate küünaldeta ette kujutada ning peale jõulegi on tore pikkadel ja pimedatel õhtutel küünal süüdata, et elavat tuld nautida. Toredal kombel on aga ka oma pahupool — kui küünaldega hooletult ümber käia või vale suurusega küünlajalga kasutada, on pärast maha tilkunud küünlarasvast lahti saamisega palju muret. Jagame siinkohal mõned head näpunäited, kuidas seda erinevatelt pindadelt hõlpsasti eemaldada.

Sile seinapind: majapidamispaberi saab panna vastu seinal oleva küünlavaha ja siluda
kerge nurga all triikimisraua terava otsaga. Sulamisel muutub küünlavaha vedelaks ja imbub
paberi sisse.

Tellissein või tellistest kaminasimss: ärge hõõruge sooja küünlarasva seina sisse ega laske vahal jahtuda. Võtke nüri puidust võinuga küünlavaha mahakaapimiseks. Kergemad plekid saab eemaldada kuuma seebiveega.

Puitpinnad: sulatage küünlavaha kuuma fööniga ja pühkige sulanud vaha pehmest kangast lapiga ära. Ärge üritage puitpinda mitte mingil moel kaapida või kraapida, kuna see võib rikkuda puitu või selle viimistlust.

Vaibad: asetage paberkott küünlavaha pleki peale ja asetage sellele korraks kergelt soe triikimisraud. Küünlavaha imbub sulamisel paberisse.

Seotud lood:

Kangas: Kui kanga suurus seda võimaldab, siis asetage kangas pooleks tunniks sügavkülma. Järgmisena näpistage vaha plekk tekstiili pealt ära sõrmedega ja pühkige peenem puru
pleki kohalt maha. Kanga kiu vahelt saate vaha kätte majapidamispaberi ja triikimisrauaga. Juhul kui peale protseduuri jääb küünlarasva kohale õline plekk, siis kasutage plekieemaldusvahendit.

Vann, kraanikauss, keraamiline plaat: Tehke kuuma vee ja lapiga plekk sojaks, seejärel saate pangakaardi või plastikust kaabitsa abiga õrnalt kraapides vahaplekid kergesti maha.

Televiisor ja arvutiekraan: Jahutage vahaplekk jääkuubiku abil. Selleks et vältida veekahjustust sulavast jääkuubikust, kasutage kas majapidamispaberit või kilet jää mähkimiseks. Kui vahaplekk on piisavalt külmaks saanud, tuleb ta kergema vaevata plastikkaabitsaga või pangakaardiga maha.

NB! Proovige vältida küünalde põletamist elektroonika ja kergesti süttivate materjalide läheduses ning kasutage küünlaaluseid, mis oleks küünlast piisavalt palju suuremad, et teha ruumi ka sulavale küünlarasvale.

LOE LISAKS:

NÕUANDEID | Kuidas tuppa toodud kuuske ja jõulutaimi võimalikult kaua kauni ja värskena hoida?

13 asja, mida mitte mingil juhul tolmuimejaga puhastada ei tasuks