Saarele rajatud idülliline suvekodu


Saarele rajatud idülliline suvekodu
Foto: Bjurfors

Stendörreni saare väikeses ja kaljuses lahesopis asub imeline suvekodukompleks — ilu peitub kohas ja lihtsuses. Ümberringi on meri, mustika- ja seenemets, hingematvad vaated... Kogu selle kauni looduse keskele ongi rajatud tõeliselt idülliline ja avastamist väärt suvekodu.

Elamine on sätitud nii, et mugav oleks nii pererahval kui ka külalistel. Kompleksi kuuluvad peamaja, külalistemaja ja mägimajake. Kõik need on sisustatud mugavalt, kuid lihtsalt. Peamajas on ruumi 90 ruutmeetrit — 50 alumisel ja 40 ülemisel korrusel. Hoolega renoveeritud hoone ehitati aastal 1913.

Foto: Bjurfors

Interjöörilahenduses on läbivaks hele puit, mis sobib põhjamaisesse kliimasse väga hästi. Elutoast ja söögitoast avanevad suurtest akendest võimsaid vaated merele ja mägedele.

Foto: Bjurfors
Seotud lood:

Külmal ja pimedal ajal annab soojust võimas kamin!

Foto: Bjurfors

Köök on kujundatud rõõmsailmeliseks — heleda puidu kõrvale on valitud punane mööbel. Hea idee on akna keskele paigutatud riiul, kuhu saab panna näiteks enim kasutuse olevad nõud. Või hoopis vastupidi — hoida seal mälestustega vms seotud nõusid, vaase jne.

Foto: Bjurfors

Õues saab olemist nautida suurel terrassil. Olgu hommik, lõuna või õhtu — imelisi vaateid jagub igaks ajaks. Ja need õhtused päikeseloojangud…

Foto: Bjurfors

Külalistemajas on ruumi 15 ruutmeetri jagu, magamisase on sätitud lae alla.

Foto: Bjurfors

Mägimajake on ehitatud veidi arhailisemas võtmes.

Foto: Bjurfors


Mägimajakese avar terrass lausa kutsub aega veetma…

Foto: Bjurfors

Allikas: Bjurfors