Ruumika köögiga väike kodu, kus pilku püüavad tellissein, kaarjad aknad ja kaunid laekarniisid

 (5)
Suure köögiga väike kodu, kus pilku püüavad tellissein, kaarjad aknad ja kaunid laekarniisid
Suure köögiga väike kodu, kus pilku püüavad tellissein, kaarjad aknad ja kaunid laekarniisidFoto: Alvhemmakleri

See imeliselt uuendatud kodu on täis eri aegade killukesi. Maja on projekteerinud kuulus Rootsi arhitekt Hans Hedlund 19. sajandi lõpus. Nii on korteris autundega renoveeritud köök, vannituba ja mitmed detailid, kuid omal kohal on muidugi ka tänapäevased mugavused.

Renoveeritud originaaldetailid loovad erilise tunde: kõrgeid lagesid raamivad kaunid karniisid, säilitatud on massiivsed tahveluksed, kaarjad aknad mõjuvad võluvalt ja lilleline tapeet on endise ajastu vääriline.

Kuna ruumi pole selles korteris just palju — 49 m2, siis on ühte tuppa sobitatud nii elu- kui ka magamistuba. Naturaalne puitpõrand sobib hästi ülejäänud heleda interjööriga.

Koridori ja elutoa vahele jääb korteri kohta üsna ruumikas köök. Siin on valgust ja õhulisust, siia mahub toimetama ja süüa valmistama ning küllaga jagub ruumi ka suurele söögilauale. Muidu heledas interjööris on omanik jätnud kööki alles rustikaalse tellisseina, mis mõjub värskendavalt. Vana sahvri asemele ehitati hubane istumisnurgake.

Seotud lood:

Värvilised riiulid on siia justkui loodud!

Vannitoad ehitati sellesse majja alles 1938. aastal, seni käidi pesemas ühispesuruumis keldris. Praegune vannituba on minimalistlik ja siia on mahutatud vaid vajalik, sest ruumi pole siingi ülearu palju.

Rõdul istudes saab nautida kevade tärkamist ja suve lõhnasid.

Suvel pakub mõnusat õuesolemise võimalust kaunis ja privaatne sisehoov.

Allikas: Alvhemmakleri