Rõõmsalt värviküllane kodu skandinaavialikus võtmes


Rõõmsalt värviküllane kodu skandinaavialikus võtmes
Foto: Fantastic Frank

Valdava osa sistusajakirjade lehekülgedest on vallutanud valged ja hallid põhjamaised kodud ning mõnikord tundub, et rõõmsad värvid on saanud minevikumuusikaks. See armas kodu uues kortermajas tõestab vastupidist — ka valget fooni ignoreerides võib tulemus olla šikk, stiilne ja üdini trendikas. Astume sisse!

Stockholmi äärelinnas asuva korteri mõnusalt hubane ja eklektiline sisustus, mis kombineerib uut ja vana, ei reeda esmapilgul kuidagi, et elamine asub tegelikult 2010. aastal ehitatud uues majas. Elanikud on värvid, mustrid, põneva taustaga sisustusaksessuaarid ja kunstiteosed julgel, kuid maitsekal moel kõlama pannud.

Ookerkollastel seintel kohtuvad värviküllased absraktsed maalid mustvalgete fotodega. Värvidemängu ongi püütud pisut mahendavat tasakaalu tuua monokroomsete detailidega. Võimalust “üle vindi” minna võtab maha tagasihoidlik hiirehall diivan ja peaaegu märkamatu mustriga padjad.

Seotud lood:

Kui enamasti on halle ja valgeid kodusid kombeks vürtsitada värviliste kodutekstiilidega, siis siin on märgata vastupidist — kangad on mahedad hallid ja oliivirohelised ning domineerivad naturaalsed materjalid.

Magamistoa paneb särama lillemustriga tapeet ja vana maastikumaal.

Köök seevastu on helge ja valge, nagu skandinaavia stiilis kodudes tavaks.

Kuid seda mitte terves ruumis. Söögilaua taha jääv sein on võõbatud värskelt roheliseks. Et monotoonne pind liialt pealetükkivalt ei mõjuks, on siingi saavutatud tasakaalustatud efekt laheda värvilise maaliga.

Lastetuba kombineerib naturaalset puitu ja oliivitoone. Nari alumisest korrusest on tehtud mugav istumisnurk ja oma koht on ka mänguasjakollektsioonil.

Et korter asub esimesel korrusel, kuulub selle juurde ka mõnusalt avar privaatne terrass, mis asendab suurepäraselt pisemat aeda.

Allikas: Fantastic Frank

LOE LISAKS:

Väikese eelarvega remonditud kodu on tulvil lahedaid ideid

ENNE JA PÄRAST: Hingega renoveeritud korter nõukogudeaegses paneelmajas

Valgeks kujundatud noore pere kodu: “Kallis, ma ostsin meile maja”

Inspireerivalt kujundatud pesa Berliinis