Rõõmsalt pastelsetes toonides elamine 13 ruutmeetril


Rõõmsalt pastelsetes toonides elamine 13 ruutmeetril
Foto: Studiomama

Pisikeste ja funktsionaalsete kodude trend on suurlinnades üha enam populaarsust kogumas. Pole ka ime, sest metsiku kiirusega kasvava rahvastiku ja kinnisvarahindade taustal palju muud üle ei jäägi, kui panna tillukesed ruumid enda kasuks nutikalt toimima. Heimtextil 2018 messil esitles Rootsis ja Londonis tegutsev disainifirma Studiomama 13-ruutmeetrist näidiskorterit, mille sarnaseid on ettevõtte juba ka paljudele rahulolevatele klientidele disaininud.

Studiomama disainerid Nina Tolstrup ja Jack Mama tõestavad, et 13-ruutmeetrile võib tegelikult mahutada uskumatult palju — avatud planeeringuga elamisest leiab nurki, mis toimivad magamistoa, kodukontori, elutoa, köögi ja vannitoana. Vineerist liuguksed peidavad enda taga detailideni läbi mõeldud panipaiku.

Igal kapil on oma funktsioon ning mõõdud on võetud konkreetseid esemeid ja nende asukohti silmas pidades. Oma kohad on planeeritud nii kodutehnikale kui ka raamatutele ja lauamängudele. Kapiuksed toimivad ka kasulike pindadena — üks ustest on muudetud näiteks kirjutuslauaks.

Iga ruutsentimeeter on hoolikalt läbi mõeldud — panipaigad on peidetud soliidsete lükanduste taha, voodi saab päevaseks ajaks “kokku pakkida” ja teha ruumi muudele toimetustele.

Seotud lood:

Köök on olenemata oma suuruselt igati praktiline ning sinna mahub nii kokkama kui ka einet nautima.

Ainus eraldatud ruum on köögiseina taga paiknev vannituba.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Fotod: Studiomama

LOE LISAKS:

Väikese eelarvega remonditud kodu on tulvil lahedaid ideid

Nutikalt sisustatud ühetoaline korter

Disainer mahutas oma "elu" 13 ruutmeetrile