Renoveeritud korter, kus loob naiseliku ilme pitsiline tellis


Renoveeritud korter, kus loob naiseliku ilme pitsiline tellis
Djan Chu

Noor brasiillasest arhitekt Alan Chu tegi renoveerimisprojekti São Paulos asuvale 98-ruutmeetrisele korterile. Korterikujunduse läbiv motiiv on õhuline keraamiline tellis, mis loob interjööri naiseliku pitsilise ilme. Arhitekti sõnul kasutatakse keraamilist aukudega tellist Brasiilias eeskätt ventilatsioonitellisena.

Riigi arhitektuuriajaloos tegid aukudega tellise kasutamise viimistlusmaterjalina tuntuks Brasiilia modernistlikud arhitektid Lució Costa ja Oscar Niemeyer.

Alan on kasutanud pitsilist tellist korteris vaheseinte ladumisel. Sellised seinad leiab osaliselt nii köögis, elu- kui ka vannitoas.

Köögis on pitsilisest tellisest need seinad, kuhu ei kinnitu mööbel.

Lisaks vaheseintele esineb pitsiline motiiv ka muudes ruumielementides. Renoveerimistööde käigus puhastati korteri algupärane tellissein, mis värviti valgeks. Kuna interjööris on suurepärane loomulik valgus, toob see nii kareda tellispinna kui ka pitsilise seinatekstuuri kaunilt esile.

Seotud lood:

Õhulised tellised joonistavad ruumi põnevaid valgusmusterid.

Suur osa vaadeldava korteri mööblist on arhitekti jooniste järgi valminud.

Materjalina on kasutatud enamasti vineeri.

Tellise kõrvale on valitud 50- ja 60-ndate vintagemööbel ja -valgustid.

Ruum mõjub pehmelt, naiselikult ja kaunilt. Alani sõnul on see skandinaaviapärane, kuid samas ka äratuntavalt brasiillaslik.

Fotod: Djan Chu

LOE KA: Taivo Pilleri ja Mart Haberi kodus ilumeel puhkab