Reegleid murdes — kuidas interjööris üksteisega sobimatuid asju ikkagi kokku sobitada?


Reegleid murdes — kuidas interjööris üksteisega sobimatuid asju ikkagi kokku sobitada?
Foto: Shutterstock

Sisekujundus on loominguline ja piirideta protsess ning omas kodus oleme suurimaks otsustajaks meie ise. Sellegipoolest on käibel terve hulk "kirjutamata" reegleid, mida kodu kujundades ikkagi vähem või rohkem silmas peetakse. Olgu selleks siis komme valida söögituppa ühest komplektist toolid või arvestada värvide ja mööbli valikul kompositsioonireeglitega.

Kuigi iga ruum nõuab individuaalset lähenemist, on aegade jooksul välja kujunenud omad “kuldreeglid”, mis lihtsustavad interjööri kujundamist. Nüüd, kus eklektika on taas moes, armastavad aga paljud sisekujundajad tavapäraseid reegleid eirata. Kõige lihtsam viis seda teha, on panna kokku kõlama võimalikult erinevad mööblitükid ja sisustusaksessuaarid.

Kui oled midagi kuulnud sellest, et antiik sobib vanasse ajalooga majja ja moodne mööbel vaid moodsasse elamisse, siis tee julgelt risti vastupidist ja veendud isegi, et erinevatest ajastutest pärit detailid moodustavad põneva koosluse. Näiteks selles klassitsistlike laekarniisidega ruumis on miksitud 1960ndadest pärit plastiktoole antiikse talulauaga, aktsendiks on lisatud industriaalne valgusti. Ometigi näib kõik orgaaniliselt harmooniline!

A post shared by Aimée Wilder (@aimeewilder) on

Seotud lood:

Veelgi lihtsam viis igavalt reeglipärast interjööri lõhkuda on valida söögilaua ümber võimalikult erineva väljanägemisega toolid. Kui juhtub, et üks peaks katki minema, on lihtne ka seda juhusliku järgmise vastu välja vahetada.

Samuti võib julgelt integreerida kodusesse ruumi mööblit, mis on mõeldud hoopis aeda, garaaži, kontorisse või mujale. Näiteks soodsad metallist laoriiulid sobivad hästi nii söögituppa kui ka magamistuppa.

Kes ütles, et köögimööbel peab olema ühevärviline? Kombineeri julgelt eri värve ja materjale.

Ära karda ka veidraid “kiiksuga” sisustusaksessuaare — need lisavad interjöörile omapära!

A post shared by Angie Talbot (@loves_leeds) on

LOE LISAKS:

Seitse asja magamistoas, millest peaksid kiiremas korras loobuma

Kavalad sisustusnipid, millega pimedale ajale vastu astuda

Kuidas hoiustada jalanõusid? 15 lahedat ideed!

Kuus levinumat viga, mida väikese kodu sisustamisel tehakse