Punase ja valge harmooniline kooslus stiilselt põhjamaises kodus


Punase ja valge harmooniline kooslus stiilselt põhjamaises kodus
Foto: Fantastic Frank

Punane on sisekujunduses äärmiselt domineeriv ja nõudlik värv, millega ümberkäimine vajab head maitset ja õiget tunnetust. Selles põhjamaise joonega elamises on suudetud punast kasutada nii, et säiliks skandinaavialikule interjöörile omane kergus, kargus ja tasakaal. Samal ajal lisab punane omapära, soojust ja hubasust, mis mõnikord põhjamaiselt minimalistlikes kodudes kaduma kipub minema.

Et punane on domineeriv ja jõuline värv, tahab ta enda kõrvale vaid neutraalset ja naturaalset. Köögis on valitud punase kõrvale stiilsed mustvalged lahendused ja lihtne okaspuidust põrand.

Et tulemus oleks huvitavam, on omavahel kombineeritud kahte omavahel lähedast punast. Et intensiivne pind toob esile kõige pisemadki detailid, on köögimööbli disain võimalikult lihtne ja tagasihoidlik. Ka sisustusaksessuaaridega ei ole üle pingutatud.

Suuremad kapid ja panipaigad on peidetud heleda küljeseina sisse.

Köögiga on ühendatud askeetlik elutuba, mis on tiivustatud nii industriaalsest stiilist kui ka jaapanlikust puudutusest.

Seotud lood:

Diivanilaudu asendavad siledaks lihvitud jämedad puupakud. Raamaturiiuliteks on valitud metallist ehituspoe laoriiulid.

Lakoonilises helehallis magamistoas on ruumi vaid headele mõtetele — peale voodi, öökapikese ja potilille sealt muud ei leiagi.

LOE LISAKS:

VÄRVISPIKKER: Need värvid muudavad interjööri suuremaks ja avaramaks

Värvipsühholoogia: millist mõju avaldavad värvid sinu kodus

Seitse mööblieset, mida sisekujundajad soovitavad elamises vältida