Puit vannitoas — originaalne ja turvaline lahendus


Puit vannitoas — originaalne ja turvaline lahendus
Shutterstock

Orgaanilised materjalid on sisustusmaailmas jätkuvalt kuum teema ja seda nii eluruumides kui ka vannitoas. Puit ja vannituba mõjuvad ehk enamiku jaoks kahtlustäratava kooslusena, kuid seda asjatult — puit on kahhelplaatide kõrval täiesti arvestatav viimistlusmaterjal, mis oma eluea poolest ei pruugi alla jääda traditsioonilisele plaadile. Vaata inspireerivaid vannitubasid, mis hiilgavad oskusliku puidukasutusega!

Üleni puidust vannitoa puhul on oluline aspekt ventilatsioon. Kui puit peale märjaks saamist kenasti ära kuivab, ei ohusta vannituba hallitus, pehkimine ega muud koledused, mis meie teadvuses märja puiduga seostuvad. Näiteks sobib termopuit isegi dušikabiini seinteks. Dušinurga põrandal, kuhu vett koguneb rohkem, on targem siiski kasutada keraamilisi plaate või dušialust.

Vannitoa põranda puhul tasuks katsetada nn laevateki meetodit, mille puhul kasutatakse põrandaks eriprofiili ja freesitud astmega laudu. Laudade serviti kokku paigutamisel moodustub soon, mis täidetakse spetsiaalse vetthülgava mastiksiga.

Õige paigalduse puhul sobib põranda materjaliks klassikalise laevatekimaterjali ehk tiikpuu kõrval ka kask, mänd ja kuusk. Alternatiivseks valikuks on odavam termopuit.

Seotud lood:

Kindlasti vajavad niiskesse ruumi paigaldatud puitpinnad õlitamist-vahatamist. Korralikult õlitatud puidul on vetthülgavad omadused.

Peale vannimõnude nautimist on hea mõte suurem “uputus” enda järelt ära koristada. Suured veeloigud põrandatel ei ohusta muidugi ainult puitu, vaid enamikku materjalidest.

Põrandate kõrval sobib puit ideaalselt ka vertikaalsetele pindadele. Kindlasti tuleks tekitada tuulutusvahe ja hoolitseda selle eest, et õhk ruumis vabalt liikuda saaks. Loomuliku ventilatsiooni asemel võiks puitviimistlusega ruumis mõelda sundventilatsiooni peale.

Puidu eeliseks on sobivus peaaegu iga materjali ja värvitooniga. Kui on soov kasutada puitu vaid aktsendina, annab seda väga kergelt sobitada nii minimalistlike ja modernsete keraamiliste plaatidega kui ka ekstravagantsete detailidega.

VAATA VEEL:

Vannitoatrendid Habitare 2016 messilt