Populaarsed koristusnipid, millega võid kasu asemel hoopis kahju teha


Populaarsed koristusnipid, millega võid kasu asemel hoopis kahju teha
Foto: Pixabay

Me kõik hindame häid koristusnippe, kuid ära kõike liiga kergekäeliselt ka usu — mõni soovitus ei pruugi tegelikkuses üldse toimida! Tegelikult võid mõnda nõuannet järgides hoopis kahju teha. Mõni nipp, mida kõik kasulikuks peavad, ei toimi üldse, või mis veel hullem, põhjustab parandamatut kahju. On viimane aeg mõned sellekohased müüdid paljastada.

1. Vaibale sattunud plekkidele vee peale valamine

Kerge on paanikasse sattuda ning plekid kiirustades külma (või veelgi hullem, kuuma) veega üle valada — ära tee seda! Plekkide üleküllastamine võib vaiba kiudusid kahjustada ning liigniiskus imbuda läbi vaiba aluskihtide põrandale ning sinna lõksu jääda. Selle asemel tupsuta plekke ettevaatlikult majapidamispaberiga, et need pinnale tõuseksid. Pihusta plekkidele nende välja loputamiseks pisut mullivett või soodavett ning tupsuta seejärel veelkord puhta köögilapi või majapidamispaberiga. Vajadusel kanna seejärel vaibale mõnda spetsiaalset vaibapuhastusvahendit.

2. Soola raputamine punase veini plekkidele

Esmapilgul võib tunduda, et plekile soola raputamine toimib, sest sa näed kuidas veini punane hakkab vaikselt soola sisse imbuma. Tegelikkuses aga pole see su vaiba jaoks üldse positiivne uudis, sest sool võib pleki hoopis tugevamalt materjali sisse kinnitada. Sool on küllaltki abrasiivne ja võib vaipa kahjustada ning selle terakesi on keeruline vaibast välja saada. Tulemus? Soolast, mis vaiba sisse jääb, saab tõeline mustusemagnet. Nii et kui oled kogemata punast veini vaibale ajanud, siis jää rahulikuks ja järgi meie esimest nõuannet!

Seotud lood:

Foto: Pixabay

3. Kohvimasina puhastamine valgendajaga

Masinast karmi kemikaali läbilaskmine pole just kõige parem idee ja kindlasti ei soovi sa, et valgendi jäänukid jõuaksid su hommikukohvisse. Spetsiaalne puhastusvahend on kohvimasina katlakivist puhastamiseks palju mõistlikum idee ning leebe nõudepesuvahend aitab kannu uuesti särama lüüa.

4. Äädika kasutamine kõkidel puhastustöödel

Jah, see naturaalne puhastaja lahendab mitmedki majapidamisprobleemid, kuid ära võta seda kui kõikvõimast võluvitsa. Äädikas võib looduskivist pindadele söövitavalt mõjuda, kahjustades marmorist töötasapindu või plaate, samuti võib see kahjustada triikraua sisemust ning on üsna tõenäoline, et tõeliselt jonnakate plekkide puhul pole sellest lihtsalt kasu.

Foto: Unsplash

5. Aknapesuvahendi kasutamine arvutiekraani puhastamiseks

Ammoniaaki või alkoholi sisaldavad aknapesuvahendid võivad koorida arvuti- ja teleriekraanidelt peegeldusvastase pinna. Samuti võivad need põhjustada ekraani uduseks muutumist või isegi ekraani sisse imbuda. Kasuta selle asemel spetsiaalset LCD või plasmaekraani puhastajat, mis ei sisalda alkoholi. Pihusta puhastusvahendit mikrofiiberlapile ning pühi ekraan kergelt üle.

6. Kleepuvate kohtade puhastamine küünelakieemaldajaga

Püüdes kleebistest jäänud liimi küünelakieemaldajaga eemaldada (näiteks kui oled eemaldanud oma uuelt külmikult sellele kleebitud sildi) võid kahjustada seadme värvipinda (ning tõenäoliselt kaotab seade seetõttu garantii). Selle asemel katseta beebiõli või mineraalõliga või muretse ehituspoest spetsiaalne kleebiste ja liimijäänuste eemaldusvahend.

7. Kloorvalgendi kasutamine roosteplekkide eemaldamiseks

Roosteplekile kloorvalgendi kallamine võib probleemi hoopis hullemaks muuta. See on üks koht, kus on sobilik kasutada äädikat või sidrunimahla. Lase sellel pisut aega mõjuda ning hõõru seejärel rooste tugeva harjaga maha.

Allikas: Good Housekeeping

LOE LISAKS:

Mida teha, et pesumasin teeniks kaua ega lõhnaks ebameeldivalt?

15 nutikat viisi, kuidas majapidamises hambaharja kasutada

Üllatav tõde: kui kaua tohiks toiduaineid tegelikult sügavkülmas säilitada?