Põneva värvivaliku ja kunstiga täidetud kodu


Põneva värvivaliku ja kunstiga täidetud kodu
Foto: Alvhem

1930ndad on küll kauge minevik, kuid avastamist väärib üks tollal projekeeritud korterelamus asuv kodu. Säilitatud on pea kõik autentne, kuid lisatud on uue aja värskust ja muidugi on sisustusstiil tänapäevane. Pilku köidavad mõnusad aktsendid ja pea kõik seinad on kaetud kunstiga!

Arhitekt Carl Bengtsson projekteeris selle Göteborgis asuva korterelamu aastal 1927. Korterite planeering on niivõrd hästi läbi mõeldud, et on püsimud siiani peaaegu muutmata kujul. Magamistoad ja köök avanevad rohelust täis hoovi, elutuba aga tänava poole.

Foto: Alvhem

Kuna aknaid jagub mitmesse ilmakaarde, siis on korteris ka küllaldaselt valgust ja muidu heledasse interjööri sobitud erksad värvilaigud loovad erksa mulje. Kolme meetri kõrgused laed lisavad avarust ja annavad edasi 20. sajandi hõngu. Säilinud on originaalne tammepõrand (esikus on see valgeks värvitud), terasest radiaatorid, dekoratiivkrohvitud lagi, restaureeritud aknad… Kamin elutoas on vaatamisväärsus omaette. Raamatudki riiulites moodustavad omaette “kunstiteose”.

Foto: Alvhem
Seotud lood:

Selle kodu esikus tervitab sisenejaid värvijulge tapeet.

Foto: Alvhem

Pilte, maale ja fotosid jagub kõikjale.

Foto: Alvhem

Köögis on samuti alles jäetud algupärased lükanduksed. Kapid on kitsa planeeringuga köögis ehitatud praktilisust silmas pidades — maast laeni.

Foto: Alvhem

Soojal ajal saab hommikusööki nautida köögist avaneval rõdul.

Foto: Alvhem

Magamis- ja elutoa vahel on restaureeritud lükanduks. Magamistuba ise on lihtne ja värviaktsendiks on siin kirgaste värvidega maal.

Foto: Alvhem

Aknalauad on jällegi omased 20. sajandi Rootsi arhitektuurile — siia mahuvad kenasti nii taimed kui ka sisustusesemed ja raamatud.

Foto: Alvhem

Lastetoas on ruumi nii palju, et siia mahub toimetama kaks last.

Foto: Alvhem

Lastetoas on pildid lastepärased.

Foto: Alvhem

Vannituba on lihtne, klassikalise kujunduse ja värvigammaga.

Foto: Alvhem

Graniidist kapipealne on stiilne ja vastupidav.

Foto: Alvhem

Allikas: Alvhem.com