PÕHJALIK SPIKKER | Disainer Hiie Härm köögitrendidest aastal 2020


PÕHJALIK SPIKKER | Disainer Hiie Härm köögitrendidest aastal 2020
Kollaaž. Unsplash ja Hiie Härm

Kuigi (köögimööbli) moe järgi ei joosta, on siiski vahva teada, millised on uued funktsionaalsed lahendused, milliseid uusi materjale on leiutatud ja millised kooslused järgmisel paaril-kolmel aastal eriti armsaks saavad. New Yorgi köögisalonge külastades sai ette päris hea pildi, milline üks hea ja trendikas köök on.

Põhilised asjad jäävad trendidest hoolimata alati kestma: kergelt puhastatavad köögikapid, hästiplaneeritud hoiuruumid, tugev vee- ja kuumakindel tööpind. See on see, mida iga inimene oma köögis näha soovib.

Köögimööblifirma Poggenpohl rõhutab, et kuigi kõiki materjale ja detaile täiustatakse pidevalt, on siiski ka tuleviku köögimööbel kombineeritud vastupidavast materjalist, naturaalse viimistlusega (nagu puit), tugeva tööpinna ja targa tehnikaga.

Köök sulandub elutoaga ühte

Pole enam selget piiri elutoa ja köögi vahel. Köögimööbel sulandub muu mööbli ja ruumiga ühte. Seda trendi mainis kohe kõige esimesena ka üks New Yorgi köögidisainer.

Kombineeritakse erinevaid materjale. Eriti sobitatakse puitu teiste materjalidega, sest puit on naturaalne ja sobib nii kööki kui ka elutuppa. Samuti sobib puit kokku praeguste moodsate materjalidega nagu betoon ja metall.

Seotud lood:

Austraalias nimetatakse seda trendi anti-kitchen ehk et köögi funktsionaalsed osad on peidus. Ka üks Iiri leht toob välja anti-kitcheni nimetuse. See on suur elutuba, kuhu köök on märkamatult integreeritud. Põhimõte on, et kasuta võimalikult sarnaseid materjale või pane köögi osa peitu. Näiteks suurte liug- või klappuste taha.