Plaadiga või ilma? Omapärased vannitoad, kus ei ole kasutatud ainsamatki keraamilist plaati


Plaadiga või ilma? Omapärased vannitoad, kus ei ole kasutatud ainsamatki keraamilist plaati
Foto: Instagram

Keraamiline plaat on vannitoas ilma igasuguse kahtluseta üks populaarsemaid viimistlusmaterjale. Kui aga otsid vannituppa pisut erilisemat lahendust, võid plaadi asemel kasutada muidki materjale betoonist ja veekindlast krohvist kuni puidu ja klaasini. Leidsime Instagramist mõned inspireerivad näited!

Niiskuskaitsega immutatud krohvitud pind või Maroko päritolu tadelakt on kõige levinumad viimistlusvahendid, kui soovid dušinurgas keraamilistest plaatidest loobuda ning vajad tugevat ja veekindlat pinda.

Ajalooliselt on tadelakt levinud ainult ühes Maroko piirkonnas — Marrakeshi linna ümbruses. Seda põhjusel, et sealne looduslikult leiduv lubi on väga eriliste omadustega. Loodus on sealseteleelanikele pakkunud sisuliselt valmis krohvisegu. Segatuna erinevate värvipigmentidega on võimalik saavutada ka värvilisi pindu.

A post shared by Caroline (@carrovision) on

Betoon on oma olemuselt poorne ja vedelikku imav materjal. Kui seda töödelda niikusthülgavate vahenditega või segada betooni hulka spetsiaalseid niiskust tõrjuvaid aineid, on tulemuseks väga eriline ja pilkupüüdev vannituba. Kui plaanid värskendada olemasolevat vannituba võid vanad kahhelplaadid katta näiteks mikrotsemendiga — ära jäävad tüütud lammutustööd.

Seotud lood:

Lihtsaks alternatiiviks plaaditud seinale on spetsiaalne vannitubadesse mõeldud värv.

A post shared by Eniko Toth (@eniko.mareni) on

A post shared by Carpe Diem (@carpe_diem_srl) on

Põneva ilme võib luua ka veekindla tapeediga, milleks võib olla vinüültapeet, klaaskiud- või bambustapeet. Vinüültapeet on eriti kõrge kuluvusnäitajaga ja seega väga vastupidav seinakate, mida on erineva struktuuriga: reljeefseid, siledaid jne. Bambustapeet kujutab endast paberalusele liimitud naturaalsest kiust seinakatet. Niisketes ruumides on mõistlik bambusmaterjal pärast seina kinnitamist üle lakkida, et muuta see kauem vastupidavaks.

Sauna pesuruumides ei ole puit mingi haruldus, samas suhtutakse puidu kasutamisesse vannitoas kahtlevalt. Õigesti töödeldud puit hästi ventileeritud vannitoas ei ole aga probleemiks. Lühiajaline
kokkupuutumine veega ei kujuta endast puidu jaoks mingit erilist ohtu.

LOE LISAKS:

SUUR ÜLEVAADE | Milliseid värve, materjale ja mööblit soosib 2018. aasta vannitoas

Väikese eelarvega remonditud kodu on tulvil lahedaid ideid

Vannituba ei pea olema igav — kasulikke näpunäiteid koduspaa värskendamiseks