Parima päevavalguslahendusega eramu Eestis

 (21)
ERAMU 2008-2012 parim päevavalguslahendus
Foto: Terje Ugandi

Eesti Arhitektide Liidu korraldatud ja septembris kulmineerunud võistluse ERAMU 2008-2012 parima päevavalguslahendusega maja peapreemia said KAMP arhitektid. Osaleti eramuprojektiga Maja tammede vahel.

Eesti Arhitektide Liidu korraldatud võistluse ERAMU 2008–2012 raames andis VELUX Eesti välja viis preemiat parima päevavalguslahenduse eest, mille peapreemia ja 1000 EUR auhinnaraha võitis KAMP arhitektide projekteeritud Maja tammede vahel.

VELUX Eesti esindaja, arhitekt Kirsti Matikaineni sõnul hinnati eelkõige hoones lahendatud päevavalguse kasutamist, sisekliimat ja elamismugavust.

Foto: Terje Ugandi

KAMP arhitektide projekteeritud maja tammede vahel L-kujuline põhiplaan toetab hästi hoone funktsiooni: ruumijaotust, vaateid ja sobitumist ümbritseva loodusega. Keskses ruumis, elutoas-köögis, on valgust nii läbi maja kui ka katuseakende kaudu ja avarad vaated siseõue.

Seotud lood:

Kirsti Matikaineni sõnul vastab tagasihoidlik arhitektuur ning looduslike materjalide kasutamine sise- ja välislahenduses VELUXi ehitatud näidismajade ideoloogiale. Tema sõnul anti lisapunktid hoone leidliku paigutamise eest krundile ning päikese liikumise ja ümbritseva loodusega arvestamise eest.

Foto: Terje Ugandi

Neli järgmist preemiat päevavalguslahenduse eest pälvisid:

Eramuprojekt NIHKES, arhitektid Emil Urbel ja Aleksandr Zverev.

Foto: Eesti Arhitektide Liit

Muusiku maja, arhitektid Tomomi Hayashi ja Liis Voksepp.

Foto: Liisi Siibak, EAL

Kunstniku maja, arhitekt Mikk Mutso ning kaasautor Kaarel Eelma.

Foto: Kaarel Eelma

Eramu nimega MUST, arhitekt Martin Aunin.

Foto: Tiit Veermae