Paksude maakivist seinte vahele kerkinud valgemast valgem maakodu

 (3)
Lugeja fotod
Paksude maakivist seinte vahele kerkinud valgemast valgem maakodu
Lugeja foto

Unistus maakodu renoveerida tiksus hakkaja naise hinges üle 10 aasta. Lõpuks, aastal 2013, sai töödega alustatud. Üle kõige armastab ta valget interjööri. Kuna tegemist on maakivihoonega, millel on paksud seinad ja suhteliselt väiksed aknad, siis polnud küsimustki, mis värv hakkab tubades valitsema. Valge, valge ja veelkord valge…

Et pereliikmed soovisid natuke ka värve sekka, siis langes valik eri toonides sinisele ja mõningad pastelsed värvid lisaks.

Maast taevani kiidab noor perenaine ehitajat, kes lahendas kõik tehnilised küsimused ja oli iseendale ehitusjärelevalveks. Naise osaks jäi sisustamine.

Enamik mööblist on vana või uuskasutus. Vaid elutoa tugitoolid, metallist voodi ja üks kummut on ostetud uuena.

Vana mööbliga mässamine ja sellele uue otstarbe leidmine on põnev väljakutse.

Seotud lood:

Tänuväärseks sisustusmaterjaliks on ka igasuguses seisundis vanad ehituslauad. Oma eeskujuga on naine nii mõnegi sõbra taaskastuse usku pööranud. Nii tore on vaadata, kuidas vanad asjad saavad uue elu.

Ja mis peamine — selline ese on ainult ühes kodus ja teist sarnast pole olemas! Ka see on asja võlu.

  • Kui sinulgi on koduses interjööris midagi vana ja ehedat, millele oled andnud uue elu, või oled renoveerinud maakodu, siis saada meile sellest pilt või pildid märgusõnaga "vana" aadressil moodnekodu@delfi.ee