Nutikad 32 m2 Uues Maailmas

 (2)
Pilguheit ajakirja Kodukiri
Nutikad 32 m2 Uues Maailmas
Kodukiri juuni 2016

Monika ehitas koos kaasa Garriga oma imeväikese Uue Maailma 32 m2 lapsepõlvekodu parajaks nende neljaliikmelisele perele. 32 m2 pinnale kõik vajalik, pealegi veel esteetiliselt kujundatuna, ära paigutada on paras kunst. Ja veel nii, et kõikide töödega saaks pere ise hakkama, spetsialiste suurt kaasamata.

‟Siin on kõik sentimeetri kaupa ära mõõdetud. Remontimisel ja sisustamisel pidi pidevalt nuputama ja arvutama,” ütleb Monika. Nende puhul leidis tõestuse vanasõna, et üheksa korda mõõda, üks kord lõika”. ‟Me mõõtsime vahel ka kaksteist korda,” muigab Monika.

Enamik töid ja mööblit on ise tehtud ning kõik muudki lahendused ise ellu viidud. Nagu ikka, oli remondifond üsna ahtake.

Kõige suurem väljakutse oli magamisasemete ärapaigutamine. Tänu kõrgetele lagedele õnnestus vanemate voodi paigutada lae alla nii, et elutuba eriti ahtaks ei muutunud. Köögipoolelt vaadates pole suurt aimatagi, et tegu on voodi, mitte karniisiga. Voodisse viib puidutoonis trepp, mille alune on leidnud nutikat kasutust riiulina.

Poiste tuppa ehitati laeni ulatuv ja kapina mõjuv valge nari, mis oma ajaloolise ilmega tundub olevat ruumi orgaaniline osa. Tänu õnnestunud valguslahendusele, sh kohtlampidele ei ole kummaski voodis pime. Lastetoa hele väikesemustriline tapeet ja valge mööbel muudavad toa optiliselt suuremaks.

Seotud lood:

Standardlahendusega koolilaud poleks sinna tuppa ära mahtunud või kui ka oleks, oleks mänguruumi ära võtnud. Isa Garri tegi sinna poole väiksema, voolujoonelise plaadi ja väikeste sahtlitega laua. Puidukarva tonaalsus seob seda elutoa mööbliga.

Edasi loe juuni Kodukirjast

Veel juuni Kodukirjas:

  • Moodne skandinaavia stiilis maamaja
  • Eesti sisustusmessi Interjöö 2016 leiud
  • 6 jaanikuu sisustusideed
  • 7 eri stiili piknikku
  • Suvila pööningust magamistoaks
  • Juminda poolsaare Vanaõue talu nutikas aed
  • Kruusapeenra loomise ideed ja nipid
  • Suvised toidud rabarberi ja maasikaga — 9 väärt retsepti Pille Endenilt!

Osta juunikuu Kodukiri poest või telli ajakiri SIIT.