Nullenergiaga kodu, mis võimaldab "tasuta" elamist

 (19)
FOTOD: Nullenergiaga kodu, mis võimaldab "tasuta" elamist
Nullenergiaga kodu, mis võimaldab "tasuta" elamistFoto: Fantastic Frank

Passivmajad koguvad meilgi üha enam populaarsust. Heidame põgusa pilgu ühte futuristlikusse elamusse, mis on täis kaasaegset tehnoloogiat. See nullenergiaga kodu võimaldab ülimalt säästlikult oma majapidamisega toimetada, sest jooksvaid kulusid peaaegu pole. Päikesepaneelid ja murukatus on omamoodi pilgupüüdjaks.

Tegu on esimese Rootsis ehitatud ja rahvusvahelise sertifikaadiga kinnitatud passiivmajaga.

Rohelusega pikitud tupiktänavas asuv kodu on päikesele avatud. 2012. aastal valminud passivmajal on suurust 193 ruutmeetrit ja siia mahub mõnusalt 6 tuba. Lisaruumi pakub kõrvalhoone, kus saab hoida riideid, hobivarustust ja sinna mahuvad ka pere autod.

Esimesel korrusel on avatud planeeringuga 40-ruutmeetrine elutuba-söögituba-köök. Kodukokkade kasutuses on täisvarustuses parima energiamärgisega köögitehnika.

Ülemine korrus peidab endas nelja magamistuba, mille suurused jäävad vahemikku 11,7-14,9 ruutmeetrit. 

Seotud lood:

Siin on veel pere ühine televiisorituba, mis võtab enda alla 20 ruutmeetrit. Televiisori vaatamise asemel võib astuda ka otse rõdule ja nautida looduse ilu.

Vannituba on plaaditud ja siingi on väike aken, mis laseb sisse loomulikku päevavalgust. Segistite otsikud nii vannitoas kui ka köögis on sätitud nii, et veekasutus oleks optimaalne ja säästlik.

Kogu maja juhtimissüsteem asub ühes kilbis, kust saab sättida ja juhtida valgust, temperatuuri, turvasüsteemi jm. Majas on ka lokaalne sprinkelsüsteemiga tulekustutusvärk.
Kogu süsteem on ehitatud nii, et vesi ja elekter tuleb kätte tasuta. See on maja, mis toidab end ise.

Allikas: Fantastic Frank