Noore pere kodu, mis on tulvil nutikaid lahendusi

 (2)
Noore pere kodu, mis on tulvil nutikaid lahendusi
Foto: Airbnb

Ühe noore pere koduotsingud kulmineerusid keerulise dilemmaga — kas osta remontimata pisem korter kesklinna või uus ja suurem äärelinna. Kui enamik valib kergema tee, siis see pere otsustas korda teha pisema korteri südalinnas. Piiratud eelarve tõttu sai korter täidetud lihtsate, kuid geniaalsete lahendustega — uurime lähemalt, millistega!

Et alustada tuli päris nullist, vajas 75-ruutmeetrine korter toimivat planeeringut. Unistuseks oli igale pereliikmele oma privaatne nurgake, mille kõrval jääks üle ruumi ka avarale ja õhulisele elutoale.

Et mitte kaotada ühtegi sentimeetrit, otsustati kaasata protsessi sisearhitekt. Head nõu saadi nii planeeringu kujundamisel kui ka materjalide valikul. Esiku kohale tekitati lavats magamisaseme jaoks. Selle alla mahukas garderoob. Materjalist domineerib elamises vineer, mida on kasutatud nii kappide, vaheseinte kui ka köögimööbli puhul.

Seotud lood:

Vanemate magamistuba peideti lükandustega “kappi“. Vajadusel saab toa ühendada ülejäänud korteriga ja rõhutada avarust, soovi korral on end aga võimalik ümbritsevast täielikult eraldada. Vineeriga loovad laheda kontrasti pehmelt mahedad roosad uksed.

Vanemate magamistoa seina taha jääb pisike lastetuba. Sisustus on kavandatud täpselt ruumi mõõtmeid silmas pidades ja materjaliks on loomulikult vineer! Ruumi aitavad säästa voodi alla ehitatud mahukad sahtlid ja riiulina toimiv voodipeats.

Kitsa eelarve tõttu valiti vannituppa kõige soodsamad kahhelplaadid. Lihtne valge plaat mõjub oma tagasihoidlikkuses puhtalt ja stiilselt. Põnevaks sisustusaksessuaariks on kuldset tooni kraanid.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Airbnb.com

LOE LISAKS:

Vineeri mitmekülgsed kasutusvõimalused ruumikujunduses

Väikese eelarvega remonditud kodu on tulvil lahedaid ideid

Külastame sisekujundajast maalikunstniku Anita Karma hubast Kadrioru üürikodu

Tuntud moedisaineri värvikast villast leiab ideid igasse tuppa