Nipid, mille abil pisikeses köögis ruumi säästa


Nipid, mille abil pisikeses köögis ruumi säästa
Foto: Shutterstock

Et suuremat osa majapidamistest ei ole õnnistatud kuigi suurte köökidega, tuleb teinekord sisustust planeerides või uusi köögitarbeid ostes pikalt pead murda, kuidas kõik vajaminev olemasolevatele ruutmeetritele ära mahutada. Ja kõige selle juures on ju oluline, et köök ka ilus, puhas ja üleliigsest kolast vaba välja näeks. Kogusime kokku mõned head nipid, kuidas pisikeselt köögipinnast maksimum välja pigistada ja kõik vajaminev nutikalt ja säästlikult ära paigutada!

1. Alternatiivsed lahendused suurtele riiulitele

Iseenesest ei ole riiulid pisikeses köögis sugugi halb lahendus. Teinekord aitavad avatud riiulid säilitada avarust, mille ülemised köögikapid pisikestes ruumides ära kipuvad röövima. Mõne kitsama koha peale, kuhu aga riiulid lihtsalt ei mahu, paigalda metallist torud, millele S-kujuliste konksude abil vajalik köögivarustus kinnitada. Sama võte toimib hästi ka tühjade seinte puhul, kuhu avanevate kapiuste tõttu ei saa riiulit ega kappi paigutada.

Foto: ikea.com


Foto: houzz.com


Ja selleks, et maitseained kuhugi paigutada, ei ole vaja ilmtingimata tekitada eraldi kappi või riiulit. Ära saab kasutada ka olemasoleva kapi vaba välispinda. Leidsime nutika lahenduse Pinterestist!

Seotud lood:

2. Väljatõmmatavad panipaigad

Kui puudub soov kitsas köögis peadpidi kapis kadunud asju taga otsida ja küljele avanevatele kapiustele ruumi raisata, planeeri kööki üks korralik siinidel panipaik, mida annab pesast mugavalt välja tõmmata. Kitsad panipaigad mahuvad ka kõige pisematesse nurgatagustesse, mida millegi muu jaoks planeerida ei oska.

Foto: houzz.com


3. Läbimõeldud köögisaareke

Selle asemel, et kogu köök ühes reas vastu seina joondada ja kuhugi ka mahukas söögilaud asetada, ühenda panipaikade ja söögilaua funktsioonid. Köögisaare sisse saab mahutada uskumatus koguses sahtleid ja riiuleid ning vajadusel ka ahju, pliidi ja kraanikausi. Tööpinna teist serva saab aga kasutada söögilauana.

Foto: houzz.com


4. Ruumisäästlikud toolid

“Kaks ühes” söögilaua ja tööpinna alla saab edukalt paigutada ka toolid, mis muul juhul tarbetult ruumi rööviksid. Seljatugedega variandi asemel sobivad pisikesse kööki elegantsed taburetid.

Foto: shutterstock

5. Maast laeni kapid

Kui köögis juhtuvad olema aknad, aitab langev päevavalgus ühest küljest ruumi suuremaks ja valgemaks muuta, teisalt röövivad aknad aga hulga väärtuslikku pinda. Et kaduma läinud ruutmeetreid kompenseerida, on abiks näiteks maast laeni kapid nendes seintes, kus aknad puuduvad. Sealjuures aseta võimalusel kapp akna suhtes vastasseina, et see tuppa langevat valgust ära ei varjaks.

Foto: arens.ee


LOE LISAKS:

Unistad suurest köögisaarest? Kolm mõjuvat põhjust, miks seda mitte teha…

Köögi tagasein — eri materjalide head ja vead

TEE ISE | Kuidas värvida laminaadist köögimööblit?