Neli värvi interjööris, mis langetavad sinu kinnisvara väärtust

 (1)
Neli värvi interjööris, mis langetavad sinu kinnisvara väärtust
Foto: Shutterstock

Põhjamaades on hea tava enne kinnisvara müüki või üürileandmist võõbata seinad valgeks, sest väidetavalt läheb neutraalne valge värv paljudele peale. Kuid kas ikka läheb? Hiljuti viisid Ameerika Ühendriikide kinnisvaraspetsialistid läbi uuringu ja avastasid neli kõige vähem “müüvat” värvi. Vaata järele, milliseid toone tasub üürikorteris või müüki minevas elamises vältida!

Et selgitada välja kõige enam vastuseisu tekitanud värvid, hindasid Zillow kinnisvarabüroo spetsialistid rohkem kui 50 000 fotot hiljuti müüdud kodudest. Analüüsist selgus huvitav tõde, et osa värve interjööris langetasid objekti müügihinda ja panid ostjaid rohkem tingima.

Kuigi puhast valget on peetud alati turvaliseks lahenduseks, ei meeldinud paljudele ostjatele kollase alatooniga valged või teised valgele lähedased segatud toonid. Eriti otsustavaks sai see köögi puhul. Ostjate negatiivse hinnagu pälvisid ka maalähedased terrakotatoonid ja samas toonis kahhelplaadid, mis olid ülipopulaarsed 1970. aastate sisekujundustes.

Maailma koledamaks värvitooniks valitud khakivärvi Pantone 448 tekitas samuti ostjates soovi kinnisvara hinda alla tingida ja remonti investeerida.

Seotud lood:

Foto: Alvhem.com

Hallide toonidega kerkis esile huvitav tähelepanek — kui sinakashalli söögitoaga kodud kaotasid oma väärtusest keskmiselt tuhat eurot, siis õrnad ja heledad hallid hoopis tõstsid kodude väärtust.

Allikas: Elledecor.com

LOE LISAKS:

Julgete värvide ja mustritega kujundatud tõeliselt ekstravagantne kodu

Värvipsühholoogia: millist mõju avaldavad värvid sinu kodus

Viis värvi, mis sind kodus õnnelikuks teevad