NÄITUS: Eesti Kunstiakadeemia puidust väikevormid 2006-2016


Eesti Kunstiakadeemia puidust väikevormid 2006-2016
Eesti Kunstiakadeemia puidust väikevormid 2006-2016Foto: Tõnu Tunnel

Arhitektuuriteaduskonnas on aegade jooksul pandud proovile õpilaste vormilisi, konstruktiivseid ja materjalipõhiseid teadmisi, et kujundada meie regioonile omaseid ja siia sobituvaid väikevorme. Sedapuhku saab uudistada tehtud töödega Telliskivi Loomelinnakus 30. märtsist – 2. aprillini.

Installatsioonid on parim viis seninägematute konseptsioonide ja meetodite järeleproovimiseks, luues prototüübi, mille põhjal ideid suuremal (näit. avaliku hoone) skaalal rakendada. Kas Eesti on valmis saama esindusriigiks, kus ehitatakse linnaruumi esimene puidust ooperimaja, kohalikust toorainest mitmekorruseline korterelamu või jääme pelgalt saematerjali eksportijateks, lisaväärtust lisamata?

Näitus loob ülevaate Eesti Kunstiakadeemia tudengite poolt viimase kümne aasta jooksul püstitatud puidust varjualustest, nende muutuvast kontekstist (metsast linna), disainimeetoditest (visandist parameetrilise 3D­mudelini) ja varieeruvatest ehitustehnikatest (käsitööst kõrgtasemel freesitud teosteni).

Näitus on ühtlasi ka uue Telliskivi väligalerii avasündmus. Näitusepind asub Telliskivi Loomelinnaku hoovis, Vaba Lava ja Frenchy vahelisel alal. Vaata sündmuse kohta lähemalt SIIT.

Kuraator: Sille Pihlak
Kujundus: Stella Skulatšjova

Projektid: Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuri­ ja Sisearhitektuurikateeder aastatel 2006-2016