MÜÜT VÕI TÕDE? Kas sooja veega pesu pestes saab parema tulemuse kui külma veega?


MÜÜT VÕI TÕDE? Kas sooja veega pesu pestes saab parema tulemuse kui külma veega?
Pixabay

Liigne tarbimine on planeedi säilimise seisukohast üheks suurimaks ja põletavamaks probleemiks. Tore uudis on see, et maailma päästmise missiooni saame me kõik oma tarbimisharjumusi muutes ühiselt panustada. Majapidamises on üheks suurimaks elektri ja vee raiskajaks pesumasin, mida suurem osa inimest tegelikult ebaotstarbekalt kasutab.

Sisustusportaal Furnish Home kirjutab, et tegelikkuses on soojal ja kuumal veel töötavad programmid tarbetud ning oleme neid harjunud kasutama lihtsalt sellepärast, et oleme vanadest aegadest harjunud mõtlema, justkui aitaks soe vesi mustust paremini lagundada ja pesu puhtamaks saada. Tegelikkuses on praeguseks väga palju muutunud — pesumasinad on arenenud ja pesuvahendid on samuti palju paremaks ja efektiivsemaks muutunud lõhustudes mustust juba madalal temperatuuril. Seetõttu ei ole enam mingit vajadust pesta pesu sooja veega ning külm vesi teeb suurepäraselt sama töö ära. Külma veega pesu pesemisel on veel mitu head plussi — esiteks säilivad sel moel pestud kangad kauem ilusad ja värvid kirkamad ning muidugi toob elektri kokkuhoid aasta lõikes ka märkimisväärse rahalise kokkuhoiu. Miks siis mitte järgmine kord pesu pestes proovida programmi muuta?

Levinud on ka arusaam, et kuuma veega pesu pestes hävivad riidekiududest bakterid. Tegelikkuses ei piisa bakterite hävitamiseks isegi 60 kraadisest veest. Bakteritel esaab sõda teha hoopis kuivatusprogrammiga, kuid sellest parem ja kangakiudu vähem kahjustav vahend on vana hea pesunöör, värske õhk ja päike!