Muinasjutuline palkmaja Saaremaal võlub moodsa ja värvika sisekujundusega


Muinasjutuline palkmaja Saaremaal võlub moodsa ja värvika sisekujundusega
Foto: Baltic Sotheby’s International Realty

Saaremaal Salme vallas asub üks isemoodi palkmaja, mis paistab teiste omasuguste seast silma lõbusate värviliste akendega. Maja projekteerinud arhitekti Leonhard Lapini sõnul oli idee vormida tavalisest palkmajast midagi uut ja kaasaegset, mis vastaks moodsa inimese vajadustele.

Kui enamasti meenutavad palkmajad oma tillukeste akendega pigem taluhütti kui kaasaegset elamist, siis siin on arhitekt lähtunud Soome kaasaegsete palkmajade projekteerimise kogemusest. Märksõnadeks on valgus, avarus, funktsionaalsus ja looduslähedus. Maja on valmistatud tahutud palgist ja katus iidseid traditsioone järgivast pilliroost.

Väljast halliks peitsitud maja siseviimistlus on hele ja põhjamaiselt karge. Nii välises ilmes kui elamu sisemuses on arhitekt püüdnud vältida toorele puidule omast tooni. Nii katabki siseseinu hele peits. Avara elutoa keskpunktiks on pilkupüüdev kamin. Kaasaegsele interjöörile lisavad vanamoodsat hõngu päevinäinud talumööbel ja rahvuslikud mustrid.

Ristikujulise plaaniga elamu arvestab mereäärset tuulist kliimat. Nii on maja igasse külge projekteeritud terassiuks, mis lubab vastavalt tuule suunale otsustada, millises ilmakaares parasjagu loodust nautida.

Seotud lood:

Teine korrus on avatud esimese korrusega, mis muudab ruumid eriliselt valgusküllaseks. Majaomanike valitud sisustus mängib oskuslikult kaasa hoone värviliste aknaraamidega.

Köögis loob heleda üldmuljega maitseka kontrasti tume tööpind ja lakitud betoonpõrand. Viimane on ka igati praktiline lahendus, sest seda on lihtne puhastada.

Ka saunaga varustatud vannitoas loob betoon mõnusa kontrasti rustikaalse puiduga.

Maja ümbritsevad saartele iseloomulikud kadakad-männid ja korrastatud aed. Kiviviskekaugusele jääb privaatne rand.

  • See kena kodu on müügis. Huvi korral loe lähemalt kinnisvaraportaali City24 lehelt.

LOE LISAKS:

Arhitekt ja kunstnik Leonhard Lapin ideaalsest ruumist

Astume sisse põhjamaiselt hubasesse elamisse mere ääres