MIRAMII BLOGI: Head nipid, kuidas täita tühjad seinad pildiraamidega

3. lugu
MIRAMII BLOGI: Mõned head nipid, kuidas täita tühjad seinad pildiraamidega
MIRAMII BLOGI: Mõned head nipid, kuidas täita tühjad seinad pildiraamidegaFoto: Miramii

Iga kodu on oma elanike nägu, aga kuidas täita tühjalt vastu haigutavad seinad? Siin mõned nutikad ideed. Üks lihtsamatest variantidest on kokku koguda palju pildiraame — need võivad olla nii ühesugused kui ka igaüks isemoodi — peaasi, et omavahel harmoneeruksid. Raami sisse ei pea panema aastate jooksul tehtud perepilte, vaid võid läheneda hoopis loomingulisemalt.

  • Kingi igale pereliikmele ühe raami pind ja anna ette reeglid — sinna sisse tuleb pilt joonistada, pildistada või hoopiski rebida.
  • Pühenda iga raam mõnele sümbolile, mida tegime näiteks meie. Raamides on meie nimetähed, koer Sid, ankur, süda ja teised sümbolid, mis on tähtsad ja millest vaid meie aru saame.
  • Jõuludel ja teistel pühadel saad raamide sisu muuta ja nii muutub ka ruumi üldmulje! Meie raamiseina kaunistas pühadel näiteks hoopiski pakkepaber! Nii saab jõulude ajal mängida traditsiooniliste jõuluvärvidega, lihavõttepühadel kollasega ja meie vabariigi sünnipäeval näiteks sini-must-valgega. 
  • Nüüd, talve lõpus on aga meie seina hõivanud modernne linnapilt! Selle valmistamiseks on kasutatud vaid valget paberit ja musta kleeplinti. 
  • Põnevust jagub nii iseendale, lastele kui ka sõpradele, kes külla tulevad.

Lihtne, kas pole? Kui sinulgi on kodus sellised vahvalt täidetud pildiraamid, siis saada meile sellest pilt või pildid märgusõnaga "pildiraamid" aadressil moodnekodu@delfi.ee. Mõnusat katsetamist!

Seotud lood:

* * *

Miramii blogi 1. lugu moodnekodu.ee-s oli "Noored kodu otsingul — linnakära asemel linnulaul". Loe SIIT.
2. lugu rääkis sellest, mida kodu ostes silmas pidada. Loe SIIT.