Minimalistlik suvekodu aeda ulatuva köögi ja basseiniga

 (1)
Minimalistlik suvekodu aeda ulatuva köögi ja basseiniga
Foto: Airbnb.com

Askeetliku suvekodu arhitektuur on inspireeritud Henry David Thoreau raamatust "Walden ehk elu metsas", kus autor meenutab oma kahte erakuna metsas veedetud aastat. See versioon kirjaniku hütist järgib küll teoses kirjeldatut, kuid on valatud modernsesse betoonikeelde ja sisustatud kaasaegselt lihtsa elegantsiga. Astume sisse!

Kui suvekodud kipuvad paljudele seostuma nostalgia, maalähedase stiili ja ohtra puidukasutusega, siis see elamu on täielik vastand tüüpilisele ettekujutusele keskmisest suvekodust. Mehhiko loodusesse peidetud pisike maja paistab silma avara ruumiplaneeringu ja julge betoonikäsitluse poolest.

Tagaaeda on valatud keskmise suurusega bassein, kus end kuumadel päevadel jahutada.

Kõige pilkupüüdvam osa selle erilise maja juures on köök, mis ulatub otsapidi õue. Betoonist valatud laud talub vihmahooge ja lõõskavat päikest ning on sobiv materjal nii tuppa kui ka õueruumi.

Seotud lood:

Esimesel korrusel paikneb köök ja vannituba. Teiselt korruselt leiab magamistoa, kuhu viib nutikalt kavandatud trepp. Betoonist trepi sisemusse on peidetud köögiriiulid, mis on suletavad puidust lükandustega.

Magamistoas kohtuvad betooni kargus, puidu soojus ja maalilised maastikuvaated.

Et maja asub inimasustusest eemal, võib endale julgelt lubada klaasist seinaga dušinurka.

  • Huvi korral tutvu majaga lähemalt majutusportaalis Airbnb.

LOE LISAKS:

Pilte modernsetest aedadest — vaata ja imetle!

Muinasjutuline palkmaja Saaremaal võlub moodsa ja värvika sisekujundusega

FOTOD: Vaata ideid veesilma rajamiseks