Milliste värvidega kujundada mõnusalt rahulik magamistuba?


Milliste värvidega kujundada mõnusalt rahulik magamistuba?
Foto: Pinterest/Ellos.fi

Magamistuba — see on kodu üks olulisemaid ruume, kus me puhkame ja veedame väga palju aega. Eksperdid väidavad, et kvaliteetne puhkus on oluline tingimus selleks, et oleks jõudu tõhusalt töötada ning et säiliks hea tervis. Kujundades magamistuba, peab silmas pidama, et interjöör saaks olema rahustav ja lõõgastav.

Rahustavad värvitoonid

Magamistoa värvivalik peab tagama mugavustunde, seinade värvus võiks olla meeldiv silmale, mis ei ärritaks. Väga levinud on minimalistlik sisekujundus magamistoas, kasutatakse palju valgeid toone nii seintel, lagedel kui ka põrandatel. Valge värv annab “uudse” ja “värske” mulje, kuid samas liiga palju valget muudab ruumi nö. jahedaks.

Foto: Alvhem.com

Sisekujundajad ütlevad, et parim lahendus on valida heledad soojad toonid või kahvatud tumedamad värvitoonid (beež, kreemikas, pehme hall jmt). Antud värvid mõjuvad inimesele meeldivalt ning loovad rahuliku ja lõdvestunud meeleolu — täpselt mida me magamistoas vajame. Värvilaike saab tuppa tuua kodutekstiilidega, mida on lihtne vastavalt meeleolule vahetada.

Foto: Alvhem.com

Mida teha siis, kui soovid oma magamistuppa kirkaid toone?

Seotud lood:

Seina värv võib olla ka särav punane, lilla, sinine, roheline… Siiski, valides värve, tuleks meeles pidada, et sellised toonid võivad ka halvasti mõjuda: punane toon magamistoas võib põhjustada ärevust ning on pigem aktiveeriva mõjuga, lilla toon tekitab ebamugavustunnet ning oranžid seinad võivad omakorda luua rõhuva tunde. Asjatundjad soovitavad valida “tuhmid” toonid — see tähendab erksate värvide vähem intensiivsema varjundi.

Foto: Ellos.fi

Tuhme värve saad esile tõsta taas sisustusaksessuaaridega — vali seina värvist paar tooni heledamaid, tumedamaid või mustrilisi kangaid ning tulemus on kaunis ja tasakaalukas!

Foto: Ellos.fi

Lakooniline ruum on puhkuseks sobivaim

Minimalistlikus stiilis magamistuba — mitte ainult populaarne, vaid ka väga mugav variant. Magamistoas võiks olla võimalikult vähe mööblit, sest toas, mis on asju väga täis, on raske lõõgastuda.

Kasutage kappide asemel ühte kummutit ja suur tualettlaud asendage ühe suure peegliga. Magamistoas tuleks hoida ainult neid asju , mis aitavad lõõgastuda: kui teile meeldib muusikat kuulata, siis võiks olla üks magnetoola (eriti võluvalt mõjub antiikne grammofon); kui teile meeldib lugeda — siis raamaturiiul; kui teile meeldib kirjutada — võiks olla öökapike, mille sahtlisse saab poetada oma kirjutised.

Allikas: Vivacolor.ee

LOE LISAKS:

FOTOD | Minimalistlikud magamistoad, kus on ruumi vaid heale unele

Kadestamisväärselt mõnusad lugemisnurgad, millest inspiratsiooni ammutada

FOTOD │ Vaata lahedaid ideid, kuidas magamistoas asju hoiustada