Metsa veerele rajatud avar ja hele kodu


Hele kodu metsa veerel
Hele kodu metsa veerelFoto: Sisekujundus Thomas Lingsell. Fotograaf Martin Wichardt.

Poole tunni autosõidu kaugusel Stockholmist asub metsa veerel hele kodu, mis lummab juba eemalt. Mõnusa miljöö saab kergesti luua valgusega ja siin on see hästi toimina pandud. Avara elamise interjööri on pikitud mõnusaid värvilaike ja mustreid. Need teevad lihtsa sisekujunduse nauditavaks. Elutoale lisab suursugusust 5,5 meetri kõrgune lagi.

Hoolimata üsna suurest elamispinnast — 167 m2 — pole selles kodus elutuba kuigi suur. Avatud ruumis on kokku sätitud elutuba, köök ja söögituba. See annab hea võimaluse perega koos olla. Kokku on majas 6 tuba. Teisel korrusel on avatud ja ruumikas puhketuba, kust avaneb vaade alumisele korrusele.

Elutoas on õhuline ja lihtne mööbel. Kokku on sobitatud puit- ja korvmööbel ning killuke metalligi.

Rootsis on nii köögis kui vannitoas üsna tavapärane valge väiksem kahhelplaat, siin on aga pererahvas eelistanud kasutada must-valge mustriga seinaplaati, mis elavdab interjööri.

Seotud lood:

Magamistoas hakkab silma elegantne lohakus. Igal asjal on oma koht, kuid see ei pruugi olla peidus kapiukse taga. Rahulikud värvid ja romatilises võtmes aksessuaarid teevad sellest magamistoast koha, kus ennast mõnusasti tunda.

Vannitoaski on kasutatud traditsioonilisema väikse ja valge kahhelplaadi asemel kombinatsiooni suuremast valgest ja hallikast. Lahedaks aktsendiks on vana redel, mida saab kasuatada rätikute hoidmiseks. Vajadusel saab seda lihtsasti ringi tõsta ega pea seina sisse auke puurima.

Allikas: Fantastic Frank