Meeleolu- ja naudingutalu Võrumaa metsade vahel

Pilguheit ajakirja Maakodu
Tiri-Jakobi talu
Tiri-Jakobi taluFoto: Argo Ingver

Kui igapäevasest laudas ja põllul rühmamisest sai villand, otsustasid õde-venda Karin Sepp ja Tarmo Kokk oma peredega panna käima elamus- ja naudingutalu, kus töötamine akusid laeks.

“See siin on meie jaoks pigem hingeline laadimine, et jõuaks igapäevast tööd teha,” ütleb Karin. Muide, Tiri-Jakobi talu pälvis tänavusel talukonkursil parima alternatiivtalu tiitli.

Tiri-Jakobi talu Foto: Argo Ingver

Õe-venna — Karin Sepa ja Tarmo Koka pered peavad kokku 550 veist ja harivad tuhandet hektarit maad. Tiri-Jakobi on koht, kus saab teha midagi igapäevasest põllumajandusrutiinist erinevat. Talukoht koos räämas majaga omandati 20 aastat tagasi metsamaa ostuga. “See talu sai siin tehtud selleks, et lehmadele vaheldust saada, ja ega meie vallas ei olnudki turismitalu,” lisab mees. “See ei ole nii väga turismitalu, kui pigem meeleolu- ja naudingutalu,” täiendab Karin oma venda. Praeguseks on juba korraldatud peaaegu 20 kontserti ja teatrietendust, nii suvel kui ka talvel.

Foto: Argo Ingver
Tiri-Jakobi talu Foto: Argo Ingver
Seotud lood:

Maja korrastamist alustati juba 2010. aastal. Kaks aastat tagasi ehitas Karini kuldsete kätega abikaasa Selgur koos Tarmoga maja lõpuni valmis, eelistati võimalikult palju kohalikke materjale ja oma pere töökäsi.

Tiri-Jakobi talu Foto: Argo Ingver

Loe selle kauni talu lugu novembri Maakodust!

Maakodu novembrinumbris veel:

  • Bürklandi pere savine pesa
  • Siidrifarm vanas pullilaudas
  • Krutskitega aed Peipsi ääres
  • Paljad daamid peenral
  • Kolm käiku kõrvitsast
LOE VEEL:
FOTOD | Oma kätega tehtud suvila valmis 600 euro ja kolme nädalaga
ÜHE KODU LUGU │ A-kujuline maja on kodu arvutada oskavale inimesele
VANAD FOTOD: tuntud Eesti arhitektuuripärlid, mida enam olemas ei ole