Loe, milline sisekujundus võib tekitada halba enesetunnet


Loe, milline sisekujundus võib tekitada halba enesetunnet
Shutterstock

Meie kodu on meie kindlus, kuid võib juhtuda, et hoolimata läbimõeldud planeeringust ja endale meeldivast sisekujundusest ei tunne sa end oma kodus hästi. Ajakirja The Journal of Social And Personal Relationships uuringu järgi võib juhtuda, et sa mitte ainult ei tunne end oma kodus kehvasti, vaid võid lausa haigeks jääda. Sel on oma põhjused.

Näiteks kui sinu kodus on liiga palju nipsasjakesi, mis koguvad tolmu ja allergeene — vaevalt aastatega kogutud esemed igal nädalal tolmulappi lähemalt näevad. Mida minimalistlikum interjöör, seda lihtsam on hooldada ning ajule meeldib korrapärasus ja sümmeetria.

Psühholoogilselt võib halvasti mõjuda:

  • Kui tuba on liiga täis kuhjatud, siis see võib tekitada ärevust
  • Kui tuba on liiga tumedates toonides, siis võib see soodustada depressiooni teket ja kurvameelsust
  • Kui tuba on liiga ere, siis võid tunda end rohkem stressis ja liialt kiirustavana
  • Kui tuba on liiga väike, võid tunda end ahistatuna või lõksus

Seega tasub üle vaadata, ega igas toas pole ainult seinast seinani paksud tolmu koguvad vaipkatted, kas KÕIK riiulitele paigutatud esemed ikka peavad seal olema ja eks diivangi tahab vahel padjakuhja alt värske õhu kätte pääseda…

Muidugi on teine äärmus hoopis liigne minimalism ja steriilsus, mis võib tekitada kurbust ja tühja tunnet. Perepildid ja raamaturiiulid jäägu ikka oma kohale.

  • Millised viis värvitooni leevendavad stressi ja aitavad lõõgastuda, loe SIIT.
  • moodnekodu.ee lugejad valisid sisearhitektide liidu aastapreemiate jagamisel publiku lemmikuks just minimalistliku interjööri: 311 ruutmeetrit luksuslikku minimalismi.
  • Vaata minimalistlikke interjööre ka SIIT.