Lihtsad sisustusideed jõuludeks — pühad võivad tulla ka kulla ja karrata


Lihtsad sisustusideed jõuludeks — pühad võivad tulla ka kulla ja karrata
Foto: Kollaaž

Jõulud ei tule enam ammu hiilimisi. Juba novembri alguses ehivad vaateaknaid jõulupuud ja toidupoodi tuleb müüki piparkoogitaigen. Külluslik ja kommertslik jõuluootus toob küll novembri ja detsembri hallusesse värvi ja valgust, aga võib olla ka omal moel väsitav ja tekitada ootuse teistmoodi jõulude järele. K-rauta sisekujundaja Merike Hirvoja toob välja mõned sisustusnipid, mis soovi korral kas täiendavad või asendavad kullakarralist jõulumelu.

Geomeetria võidukäik

Sisekujunduses kasutatakse juba mitu aastat põnevaid geomeetrilisi lahendusi, mida saab panna ka pühadevõtmesse. Jõulukuuse, jõulukorvi või mõne jõulukaunistuse võib ise peenikesest mustast traadist punuda ning kui kõrvale tuua geomeetriliselt vormitud laternad, saab luua täiesti omalaadse põhjamaiselt puhta jõulumeeleolu. Geomeetrilisi ehteid saab ise ka paberist voltida — lihtne lahendus on näiteks pabervanikud.

Musta ja valge maagia

Kui valget on ka varasemalt jõuluvärviks peetud, siis julgemad võivad selle kõrvale tuua ka musta. Nende kahe kombinatsioon annab jõuludele värske hingamise ja skandinaaviapärase puhta hõngu. Valge ja musta kõrvale võib lisada aktsenti ka vase- pronksi- ja messingikarva detailidega.

Õied

Kuusk ei pea saama kogu au endale, jõulumeeleolu aitavad luua roosa või valge jõulutäht, punane ratsuritäht, hästi lõhnav hüatsint või valgeõieline orhidee.

Seotud lood:

Foto: Pixabay


Küünlalühtrid ja laternad terrassil

Isegi kui jõulumelu ise on väsitav, tahab igaüks talve pimedusse ja hallusesse valgust ja soojust. Tuba võibki jääda ehtevabaks kui elutoa akna taga avaneval rõdul või terrassil on valgustatud loomafiguurid, küünlalühtrid või õue mõeldud leedtulukesed. Võimalusi rõdu ja terrassi särama panna on lõputult, kaunistada võib nii aknalaudu kui lillekaste, aga ka aknast nähtavaid puid ja põõsaid. Leedtuled võib ka niisama klaaspurki pista, et luua akna taha mõnusalt hubane atmosfäär.

Isetehtud kuusk

Moodne jõulupuu ei pea olema ilmtingimata roheline ja okkaline. Trendika ja šiki seinajõulupuu saab ise okstest valmistada või hoopis kolmnurgakujulisest puitraamist meisterdada. Sellisele kuusele piisab ehteks paarist efektsest jõulumunast või leedtuledest. Jõulupuu võib teha isegi parketiliistudest, lauajuppidest, ahjupuust või vanadest raamatutest.