Lihtne ja armas suvekodu skandinaavialikus võtmes


Lihtne ja armas suvekodu skandinaavialikus võtmes
Foto: Fantastic Frank

Kaunis talu maalilisel Rootsi maastikul peidab endas 12-toalist peamaja ja nelja kõrvalhoonet, millest ühte on seatud skulptuurigalerii. Hoolimata muljetavaldavast ruutmeetrite arvust ja suurejoonelistest valdustest, on sisustamisel hoitud pigem tagasihoidlikku joont ja jäädud truuks lihtsale ning helgele Skandinaavia stiilile.

Põlvest põlve pärandatud talu rajati 19. sajandi keskel. Algsest hoonestusest on järel vaid külalistemaja, peahoone ehitati uuesti üles 1970-ndatel aastatel, mida on järjepidevalt siit-sealt kõpitsetud ja renoveeritud. Kaasaegsemaks lisanduseks on mõnus klaasitud veranda, kus raamatuid lugeda, hommikukohvi rüübata ja päikesepaistes diivanil peesitada.

Peakorrusel paiknevad eluruumid, mis pakuvad mugavat äraolemist nii suvel kui ka talvel. Külmematel perioodidel askeldatakse rohkem kaminaruumides, kus saab elavat tuld nautida.

Sisustuses on segatud uut ja vana mööblit ning fakt, et toolid pärinevad erinevatest komplektidest, ei ole mingiks probleemiks. Ongi lustlikum!

Seotud lood:

Magamistoad asuvad alumisel ja ülemisel korrusel. Ruumi on rohkelt nii pererahvale kui ka külalistele. Nagu Skandinaavia stiilile kohane, on üldmulje maitsekalt valge.

Puit loob vannitoas mõnusalt maalähedase meeleolu.

Kaunist kodu kroonib kaunis terrass, kus saab tänu varikatusele einestada — olenemata ilmast.

Kunstiarmastajate kodu juurde kuuluvad lisaks galeriiruumidele ateljeed-tööruumid ja külalistetoad, kus on peatunud nii tuntud kui ka vähem tuntud kunstnikud.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Fantastic Frank

LOE LISAKS:

Paadikuurist sai suvemaja

Valgeks kujundatud noore pere kodu: “Kallis, ma ostsin meile maja”

Kuidas mõjub valge värv interjööris — plussid ja miinused