Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiate nominendid 2017 — vali oma lemmik!


Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiate nominendid 2017 — vali oma lemmik!
Kollaaž

Eesti arhitektuuripreemiaid ootavad taas jagamist. Sisearhitektide liidu, arhitektide liidu, maastikuarhitektide liidu ja KULKA laureaadid kuulutatakse välja 8. detsembril. Siin on Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali nominendid, kelle seast saad valida oma lemmiku. Kõige enam hääli saanud objekt saab publiku lemmiku tiitli.

Tutvu 25 nominendiga ja seejärel saad allpool anda oma hääle!

1. Arhitektuurikool
Gümnaasiumi valikaine „Arhitektuur kui elukeskkond“ ainekava ja õpetajaraamatu koostamine
Kadri Klementi, Kaire Nõmm, Toomas Tammis, Hannes Praks, koostöös Eesti Arhitektuurikeskusega

2. Eesti, Läti ja Leedu ühisnäitus 15. rahvusvahelisel Veneetsia arhitektuuribiennaalil ja näitus „Operatiivarhiiv“ Disaini- ja Arhitektuurigaleriis
Kārlis Bērziņš, Jurga Daubaraitė, Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Niklāvs Paegle, Dagnija Smilga, Johan Tali, Laila Zariņa, Jonas Žukauskas

3. Eesti Rahva Muuseum
Autorid: Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane (Dorell.Ghotmeh.Tane Architects)
Maastikuarhitektuur: Bas Smets (Bureau Bas Smets)
Eesti-poolne arhitektuuripartner: Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur, meeskond: Siim Endrikson, Hanno Grossschmidt, Tomomi Hayashi, Eela Samblik, Sander Treijar, Liis Voksepp
Eesti-poolne sisearhitektuuripartner: Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo, meeskond: Kadi Karmann, Pille Lausmäe, Ville Lausmäe, Kerli Lepp, Kristina Roots
Eesti-poolne maastikuarhitektuuri partner: KINO maastikuarhitektid, meeskond: Karin Bachmann, Henn Runnel, Uku Mark Pärtel, Mirko Traks

Seotud lood:

4. Eramu Nõmmel
Maarja Kask, Ralf Lõoke, Pelle-Sten Viiburg, Kristiina Arusoo (Salto arhitektid)
Sisearhitekt: Raul Tiitus (Pink)

5. Face-to-Face: Balti börsihoone lugu
Maarja Kask, Ralf Lõoke (Salto arhitektid), Neeme Külm

Loe veel

6. Järveküla kool
Arhitektuur: Ahti Kooskora, kaasa töötasid Maret Volens, Andres Volens, Loona Kikkas, Erko Luhaaru, Peep Urb (Sweco Projekt AS)
Siserhitektuur: Margit Teikari, Tuuli Trei
Maastikurhitektuur: Piret Kirs, Ahti Kooskora

7. Kaubanduskeskus Kvartal
Mihkel Tüür, Ott Kadarik (Kadarik Tüür Arhitektid)
Meeskond: Mart Kadarik, Harri Kaplan, Aleksei Petrov, Konstantin Rõbkin, Tanel Trepp, Kristi Tuurmann, Meelis Vanker
Sisearhitektid: Liis Mägi, Kadri Tamme (Kadri Tamme Sisearhitektuur)

8. „Kohtumised“. Eesti Rahva Muuseumi püsinäitus
Juhtkuraator: Kristel Rattus (Eesti Rahva Muuseum, ERM)
Kontseptsioon: David Crawley, Christine Gräfenhain, Markus Kaasik, Raul Kalvo, Andres Kurg, Andres Ojari, Sander Paas, Marko Raat, Ilmar Valdur, Linnar Viik
Arhitektuur: Toomas Adrikorn, Gert Guriev, Markus Kaasik, Raul Kalvo, Kaarle Kannelmäe, Riin Kersalu, Kerstin Kivila, Karin Harkmaa, Taavi Lõoke, Andres Ojari, Juhan Rohtla, Siim Tiisvelt, Ilmar Valdur, Pirko Võmma (3+1 arhitektid)
Valgusarhitektuur: Christine Gräfenhain

9. Korterelamu Pärnu rannapiirkonnas
Arhitektid: Maarja Kask, Ralf Lõoke, Andro Mänd (Salto arhitektid)

10. Korterelamu Tallinnas Suur-Laagri tn 12
Margit Mutso, Madis Eek

11. „Kogutud teosed“ ja „Ajavahe. Time Difference“
Kujundaja: Karli Luik (AB Kontekst)
Graafiline kujundus: Tuuli Aule
Kuraatorid: Helen Adamson (tekstiilikunst), Merike Alber (ehte- ja metallikunst), Airi Ligi (keraamika ja portselan), Anne Tiivel (naha- ja köitekunst, klaasikunst)

12. Näitus Uurali kaja
Asukoht: Eesti Rahva Muuseum, Muuseumi tee 2, Tartu
Arhitektuurne kontseptsioon ja lavastuslik ülesehitus Jan Graps, Ken Ruut, Anne Määrmann (JANKEN Wisespace).
Visuaalne identiteet: Velvet
Täielik ülevaade autoritest: www.echooftheurals.com

13. „LasnaVILJAmägi“
Kunstiinstallatsioon Tallinnas Laagna teel Pallasti sillalt kulgeval trammitrepil 2016. aasta kevadest sügiseni
Andrea Tamm, Ann Press (EKA sisearhitektuuri osakond)
Meeskond: vabatahtlikud Tallinna elanikud
Juhendajad: Hannes Praks, Eik Hermann, Karli Luik

14. Maailma loomine. Näitus projekteerimise ajaloost
Kuraator: Kalle Komissarov
Näituse kujundus: Edina Dufala-Pärn
Graafiline kujundus: Kristjan Mändmaa, Moonika Maidre

15. Raamat “Tuletõrjedepood ja pritsikuurid Eestis”
Koostaja: Eve Arpo
Autor: Karin Paulus
Kujundaja: Jaan Evart

16. Rahvusarhiiv Noora
Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla, kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe, Maarja Varkki (Vaikla Studio)
Arhitektuur: Illimar Truverk, Sander Aas (Arhitekt 11), kaasa töötas Margus Soonets

17. Rakvere Teatrikino
Arhitekt: Raul Vaiksoo, kaasa töötasid Kristo Vaiksoo, Krista Aren

18. Roosi tänav Tartus
Karin Bachmann, Mirko Traks (Kino OÜ), Toomas Paaver, Tõnu Laanemäe (OÜ PAIK Arhitektid). Esialgse eskiisi autorid on lisaks nimetatule Edgar Kaare ja Terje Ong (OÜ TajuRuum)

19. Rotermanni elevaator
Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Olga Batuhtina
Sisearhitektid: Raili Paling, Kadri Kaldam (SWISS PROPERTY)

20. Skåpeti mägihütid Norras
Arhitektid: Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Sten-Mark Mändmaa, Indrek Mikk, Martin Tago, Liis Uustal, Maia Grimitliht, Kristo Rämson
Sisearhitektid: Raili Paling, Kadri Kaldam

21. Teater NUKU
Eliina Grünberg, Maile Grünberg, Katrin Tammsaar (Grünberg)
Arhitektuur: Amhold ja Karisma Arhitektid

22. Teater Ugala
Mait Summatavet

23. Telling-installatsioon Tallinna toomkirikus
Eesti Kunstiakadeemia (EKA) sisearhitektuuri, muinsuskaitse ja graafilise disaini osakonna üliõpilaste töötuba
Juhendajad: Hilkka Hiiop, Hannes Praks, Tiina-Mall Kreem, Kristjan Holm, Juhan Kilumets
Üliõpilased: Johanna Sepp, Ardo Hiiuväin, Elin-Harriet Helemäe, Ellen Sepp, Kaia Tungal, Martin Siplane, Maria Kesküla, Tiina Sakermaa, Taavi Tiidor, Aimur Takk

24. Toomas Tammise arhitektuuritegevus

25. Velvet ja Uddu büroo
Mari Koger, Taavi Aunre (UDDU)



Arhitektide liidu nominente näed siit — vali sealgi oma lemmik!

Vaata ka sisearhitektide liidu nominente — anna hääl oma lemmikule!

Maastikuarhitektide nominente vaata siit ja vali oma lemmik!

FOTOD Meenutuseks ka 2016. aasta laureaadid