Kultuslik mängukaru andis idee luua omanäoline kodu — stiilne ja modernne!


Kultuslik mängukaru andis idee luua omanäoline kodu
© Wison Tungthunya

Ühe põneva ja julge sisekujundusprojekti idee sündis Jaapani päritolu kultusmänguasja be@rbrick järgi. Idee viisid ellu noored arhitektid Arisara Chaktranon ja Siriyot Chaiamnuay. Maja koosneb viiest lähestikku asuvast eramust, tellijateks õde ja vend, kes soovisid just midagi erilist.

Bangkokis asuv arhitektuuribüroo Onion tegi kujundusprojekti kolmekorruselisele elumajale, mis asub Tai kuurortlinnas nimega Cha-Am Beach.

© Wison Tungthunya

Ühise kinnistu ostnud täiskasvanud õde ja vend plaanisid majast teha mõnusa kodu nii endale kui ka oma vanematele. Lisaks elavad majas venna naine ja nende kaks last — kokku kolm põlvkonda. Majas on ruumi 380 ruutmeetrit. Maja esimesel korrusel on elutuba, söögituba, hall, panipaik ja tualett.

© Wison Tungthunya
Seotud lood:

Kolmekorruselise interjööri keskne element ja pilgupüüdja on söögitoa ühte seina kattev vitriin, kus on eksponeeritud bearbrick-karud. be@rbrick on mänguasi, mida õde ja vend mõlemad koguvad — neil on terve kollektsioon. Kujunduslike elementidena toimivad vitriinis ülalt kitsenevad redelid. Kogu ülejäänud maja ongi justkui suurem versioon mängukarude vitriinist täis eri tasapindu ja redeleid.

© Wison Tungthunya

Esimese korruse elutoa seinal on Tai grafitikunstniku MMFK looming. Elutoa vastas on välibassein koos terassiga. Basseini juures oleval seinal kohtab samuti MMKF-i kunsti.

© Wison Tungthunya

Eramu teine korrus on venna pere päralt, kus on elutuba ja terass ning kaks magamistuba — üks vanemate, teine laste päralt.

© Wison Tungthunya
© Wison Tungthunya


Lastetuba maja teisel korrusel. Lastetoast pääseb otse võrkkiigega mänguruumi.

© Wison Tungthunya

Õe magamistuba maja kolmandal korrusel. Mööda suurt redelit pääseb väiksemale päevavoodile.

© Wison Tungthunya

Õe magamistoa juures olev duširuum — nagu ka korrus allpool venna magamistoaga ühenduses olev duširuum — on korraliku toa mõõtmetega.

© Wison Tungthunya


Maja kõiki korruseid läbib trepihalli juurde jääv aatrium, mille kõrgust rõhutab seinale paigutatud redel.

© Wison Tungthunya