Kujunda vannituba kauniks ja naudi — kuum vann võib põletada sama palju energiat kui jooksmine


Kujunda vannituba kauniks ja naudi — kuum vann võib põletada sama palju energiat kui jooksmine
Kollaaž. Fotod Shutterstock

Kuuma vanni lõõgastav mõju on ammu teada, kuid alles nüüd on teadus hakanud avastama, et „passiivne kuumutamine“ võib ka muus plaanis tervisele hästi mõjuda. Loughborough ülikooli teadlane dr Steve Faulkner väidab, et kuuma ja lõõgastava vanni võtmine võib mõjuda tervisele sama hästi kui trenn ning võib aidata ära hoida teise tüübi diabeedi.

Dr Faulkner koos oma meeskonnaga võttis luubi alla selle, kuidas mõjub kuum vann veresuhkru taseme kontrolli all hoidmisele ja kui palju kaloreid see põletada aitab. Uuringus osales 14 inimest, kes nautisid tunni aja pikkust vanniskäiku 40-kraadises vees ning võtsid ette tunniajase jalgrattasõidu.

Need kaks katset olid kujundatud selliselt, et keha sisetemperatuur tõuseks vaid ühe kraadi võrra, et meeskond saaks võrrelda, kui palju kaloreid kummagi sessiooni jooksul põletati.

Kuigi rattasõit põletas rohkem kaloreid, tuli välja, et kuum vann kulutas sama palju kaloreid kui 30-minutiline jalutuskäik. Üldine veresuhkru reaktsioon oli mõlemas olukorras sarnane, kuid neil osalistel, kes võtsid kuuma vanni, oli veresuhkru maksimaalne tase pärast sööki 10% madalam kui neil, kes sõitsid rattaga.

Seotud lood:

Ta selgitas, et kehalise tegevuse põletikuvastane toime on immuunsüsteemi jaoks väga oluline ja aitab kehal haigustega võidelda. Uuringu tulemused viitavad sellele, et korduv passiivne kuumutamine võib aidata vähendada kroonilisi põletikke, mis tihtipeale kaasnevad näiteks pikaajalise haigusega nagu teise tüübi diabeet.

Kindlasti ei tähenda see avastus seda, et peaksime jalutuskäigule vanniskäiku eelistama, kuid kahtlemata võime edaspidi neid mõlemaid rahulikuma südamega täiel rinnal nautida.

Parema enesetunde ja tervisele mõeldes tasub läbi mõelda ka oma vannitoa kujundus — kujunda vannitoast mõnus ja lõõgastav koduspaa!

LOE VEEL:

NÕUANDEID │ Kõik, mida tasub teada saunas vihtlemisest

FOTOD JA VIDEO: Saun kui kunstiteos — väljast kandiline, seest ümar

Ehitame korterisse sauna — kuidas valida asukohta ja mida silmas pidada