Kuidas luua mulje kõrgematest lagedest ja avaramast ruumist


Kuidas luua mulje kõrgematest lagedest ja avaramast ruumist
Foto: Unsplash

Paljud unistavad kõrgete lagedega kodust, kus on ruumi avarusele ja valgusele. Suur osa Eesti kodudest on sellest luksusest aga ilma jäänud — peamiselt on projekteerijad seadnud eesmärgiks madalamad küttekulud ja ruumisäästlikkuse. Samas ei sega madalad laed stiilselt sisustamast ja sisekujundatate pagasis leidub terve rida häid nippe, mille abil silm ära petta ja ruum visuaalselt kõrgemaks muuta. Jagame nõuandeid!

1. Mööbel olgu kooskõlas ruumi proportsiooniga

Madalate lagedega ruumis on soovitav järgida ruumi proportsioone. Sisustamisel otsusta pigem madalama mööbli kasuks ja jälgi, et mööbli ja lae vahele jääks piisavalt “hingamisruumi”. Väldi kõrgeid kappe ja maast laeni täistuubitud riiuleid. Madala laega ruum vajab avaruse saavutamiseks ka tühja seinapinda. Mööbel olgu võimalikult õhuline — praegused sisustustrendid soosivad peenikesi tikkjalgu ja õhkesi metallist konstruktsioone. Just selline mööbel on ideaalne valik madala laega ruumis!

Foto: Alvhem.com

Kui köök asub katuseviilu all või on ruum muudmoodi piiratud, võib loobuda ülemistest köögikappidest.

Foto: Alvhem.com

Seotud lood:

Teine variant on viia ülemised kapid just otse laeni. Kõige halvem variant köögimööbli kohandamisel madalasse ruumi on jätta ülemise kapirea ja lae vahele tühimik — nii tundub lagi madalam ja kapi vahele jääv ruum seisab kasutult. Laeni viidud köögikapid võiksid olla laega ühes toonis, sest nii hajub konkeetne piir lae ja seina vahel.

Foto: Unsplash