Kui tihti tuleks kodu tegelikult koristada? Loe, mida arvavad eksperdid

Loe, mida arvavad eksperdid!
Kui tihti tuleks kodu tegelikult koristada? Loe, mida arvavad eksperdid
Foto: Shutterstock

Kas kodu peaks koristama korra kuus või korra nädalas? Või tasub koristada ainult enne külaliste tulekut või mõne pidupäeva eel? Loe, mida arvavad eksperdid kodu koristamisest ja selle sagedusest.

Suurbritannias läbi viidud uuring paljastas, et ainult 47% brittidest koristab oma kodu regulaarselt. Sage koristamine on aga ülimalt oluline, sest muidu kogunevad elamisse halvad bakterid, mis avaldavad mõju ka tervisele.

Voodipesu tuleks pesta korra nädalas. Voodit peaks õhutama küll korra päevas, kuid linad tuleb pesta iga nädal vähemalt 40-kraadise veega. Veel parem on pesta aga 60-kraadise veega, sest ainult kõrgel temperatuuril hävib suurem osa bakteritest. Kuigi seda teevad vaid vähesed, oleks hea voodiriided ka peale pesu üle triikida.

Pesumasinat on vaja pesta vähemalt korra kuus. Seda on hea teha äädikaga — vala pesuaine vahesse tassitäis äädikat ja vali 60-kraadise pesu programm lastes masinal riieteta üks pesutsükkel ära teha.

Ahju peaks puhastama iga kuue kuu tagant. Spetsialistid soovitavad ahju puhastamiseks kasutada spetsiaalset vahendit, et ahi kuidagi kahjustada ei saaks.

Seotud lood:

Nõudepesumasinat võiksid puhastada korra kuus. Eemalda kõik restid ja pese iga rest sooja seebiveega ära. Seejärel tee nõudepesumasinaga üks tühipesu, nii et asetad masinasse ainult ühe tassi, mis on täidetud äädikaga. Vali kõige kõrgema temperatuuriga pesu.

Tualetipotti peaks puhastama korra nädalas. Võid ju arvata, et tualetipott on kõige räpasem asi kodus, kuid köögirätid ja lõikelauad on oluliselt mustemad. Samas soovitavad spetsialistid prilllauda kord päevas antiseptilise lahusega puhastada.

Foto: Pexels

Potiharja võiksid valgendiga puhastada vähemalt korra kuus ja iga kuue kuu tagant uue osta.

Jumestuspintsleid on vaja puhastada vähemalt kord nädalas. Eriti neid, millele kannad vedelaid jumestustooteid. Muidu võib juhtuda, et sinna kogunevad kahjulikud bakterid ja levima võib hakata ka streptokokk. Mõistlik on osta pintslite puhastamiseks mõeldud vahend, kuid pintsleid saab pesta ka õrna šampooniga.

Kardinaid võiksid pesta iga kolme kuu tagant. Kuidas ja millisel temperatuuril, sõltub juba konkreetsetest kardinatest ja nende materjalist. Kui kardinatel puudub pesemisjuhend, on kindlam need keemilisse puhastusse viia.

Käterätikuid on väga pesta iga kahe päeva tagant vähemalt 40-kraadise veega. Oluline on rätikud ka peale igat kasutuskorda korralikult kuivama riputada. Keha kuivatamiseks mõeldud rätikuid võiksid pesta aga peale igat neljandat-viiendat kasutuskorda.

Foto: Unsplash

Külmkapp on mõistlik puhtaks pesta iga poole aasta tagant. Seda on hea teha vee, seebi ja pehme rätiku või kergelt niiske mikrofiiberlapiga.

Klaviatuur ja sülearvuti vajavad puhastamist korra nädalas. Suruõhu ballooniga saad puhastada tolmust klahvide vahed. Klahvide puhastamiseks on hea kasutada antiseptilist lappi.

Lambikupleid on mõistlik puhastada iga kolme kuu tagant. Kui kangas lubab, saad seda teha kuuma veega. Kui veega töötlemine on välistatud, tee kuivpuhastus mikrofiiberlapiga. Ideaalis võiksid lambikuplitelt korra nädalas tolmu pühkida, kuid mõne kuu tagant on siiski vajalik ka korralikum puhastus. Köögis ei kogune valgustitele mitte ainult tolm, vaid ka rasv.

Rösterit võiksid puhastada korra nädalas. Kõigepealt tühjenda purusahtel, seejärel keera röster tagurpidi ja raputa ülejäänud puru välja.

Allikas: idealhome.co.uk