Kui ilm jõulutunnet ei tekita, loo meeleolu sisustuse abil — vaata lahedaid ideid!


Kui ilm jõulutunnet ei tekita, loo meeleolu sisustuse abil — vaata lahedaid ideid!
Foto: Shutterstock

Jõulumeeleolu loomisel on suur roll täita just sisustusel. On ju jõulud eelkõige pere- ja kodukesksed pühad, mil rohkem aega ja tähelepanu perele pühendada. Kui lumevaba sügisilm just jõulutunnet ei tekita, siis seda tähtsam on dekoreerida oma interjöör pühade vaimus. Jagame inspireerivaid ideid ja näpunäiteid, kuidas seda täpsemalt teha!

Suur rõhk olgu valgustusel. Õdus interjöör nõuab aktsentvalgust ja pisut hämarust. Seega võid pühade ajal harjumuspärased laelambid asendada mahedamate valgustite, laternate ja põlevate tulukestega.

Siseruumide kõrval ära unusta dekoreerida terrassi ja aeda.

Alahinnata ei saa ka elava tule maagilist ja hüpnotiseerivat mõju. Kui sinu kodu on õnnistatud kaminaga, säti pühaderüüsse ka kaminasimss. Kui aga tulease puudub, dekoreeri kodu küünaldega. Pühade puhul võivad küünlajalad olla muidugi üle võlli pidulikud — sädelevad, kuldsed ja jõuludele omaste motiividega.

Seotud lood:

Põhiroll on täita mõistagi dekoratsioonidel. Mitte ühelgi teisel aastaajal ei sätita kodu niivõrd teatraalseks, seega ela end loominguliset välja ja ära karda põnevaid ideid realiseerida. Pärjad, vanikud, käbidest kompositsioonid ja jõulutaimedest lilleseaded on vaid üksikud variandid, millega kodus õnnis meeleolu luua!

Pühade puhul vaheta laualina piduliku punase või kuuserohelise vastu. Jõuluvärvide ja temaatiliste kodutekstiilide kasutamisel on interjööris suur mõjuvõim.

Foto: H&M Home


Kaunid kingipakid süstivad samuti jõuluootust ja loovad meeleolu — olgu nad siis dekoratiivsed, või päris kinkidega täidetud.

Sama tähtis, kui visuaalne ilu on ka lõhna- ja maitseelamused — mandariinid, piparkoogid ja jõulumaiustused kaussidel ja vaagnatel tekitavad jõulutunde momentaalselt!

Peategelane pühadeaegses kodus on loomulikult uhkelt ehitud jõulupuu! Kui suurele kuusepuule napib ruumi, osta potikuusk. See võtab vähe ruumi ja sobib nii põrandale kui ka aknalauale. Kuuse saab paigutada sobiva stiiliga potti või ämbrisse ning ehtida väikeste kuulidega. Taimi võib tuua jõuluks tuppa veelgi – pühade hõngu loovad jõulutäht, jõulukaktus, ratsuritäht ja kõik teised punaste ja valgete õite ning marjadega liigid.

LOE LISAKS:

Eestlaste jõulud välismaal: Eksootilisel Bali saarel tähistatakse värvikirevat ja kaunistusterohket galungani

FOTOD | Vaata lahedaid alternatiive traditsioonilisele jõulupuule

TEE ISE | Nutikad kaunistused pühadeaegsesse kodusse