Köögitrendid Habitare 2017 sisustusmessilt


Köögitrendid Habitare 2017 sisustusmessilt
Foto: True North Designs

Ühe jaoks on köök koht, kus mõnikord kiirelt paar võileiba teha, teisele aga kodu kõige olulisem tuba, kus pere ja sõprade seltsis mitmekäigulisi söömaaegu nautida. Põhjanaabrite suurimalt sisustusmessilt Habitarelt leidus midagi kõigile — trendikatest nõudest ja laudlinadest kuni köögimööblini. Käisime kohal ja noppisime välja põnevamad leiud!

Ühest küljest on tootjate jaoks sisustusmessid kohad, kus näidatakse trende ja kogutakse inspiratsiooni, teisalt jälle näidatakse väärikaid traditsioone. Et köögimööbel on miski, mida ostetakse üldjuhul üsna pikaks ajaks, siis suuremaid ja tuntavamaid muutuseid ei tule materjalikasutuses või disainis just liiga tihti ette. Endiselt on au sees valge ja helge skandinaavialik köök.

Foto: Wesse, Katrin Raudvee

Küll aga võis tõdeda, et valgete-hallide toonide ja puidu kõrval on kanda kinnitanud musta värvi köögid. Samuti kohtab köökides varasemast rohkem metalli ning kõige moodsamaks sõnaks köögimaailmas on Keittiömaailma müügiesindaja sõnul just “bistroostiil”, mis kujutab endast pariisiliku kohvikumiljöö ümbersündi.

Fotod 2x: Keittiömaailma

Seotud lood:

Üha rohkem mõtlevad ka köögitootjad keskkonna peale. Nii on valikus uusi ja põnevaid tootmisjääkidest tehtud komposiitmaterjale, mis imiteerivad looduslikku kivi. Käega sai katsuda ka tänavust IKEA hittoodet — Kungsbacka nimelist köögimööblisarja, mis on toodetud plastiktaarast.

Foto: IKEA

Jätkuvalt populaarse vintage mööbli juurde sobib imehästi ka retrostiilis köök. Soomlase Jalokaluste esitles 1950-ndate stiilis julgelt värvilist mööblit.

Foto: Jalokaluste

Söögitoamööbli juures kohtab samuti rohkelt retromõjutusi. Materjalivalik on lai ja soositud on puit, metall, nahk ja kõikvõimalikud kombinatsioonid. Tundub, et plastiku aeg hakkab mööda saama, sest tilkkjalgadel plastiktoole Habitarel väga silma ei hakanud. Küll aga on au sees käsitöö ja igihaljad puidutöötlusvõtted.

Foto: True North Designs

Köögitekstiilide ja sööginõude juures domineerivad loodusmotiivid — metsloomadest kuni sügiseste lehtedeni.

Foto: Pentik

Foto: Miiko

Omaette suunaks sööginõudel on mustrid, ornamendid, rahvuslikud motiivid, aga ka lihtsalt vaba käega tõmmatud naivistlikud joonistused. Värvid sel hooajal laineid ei löö ja soositumad on mustvalged, hallid või teised tagasihoidlikud värvid ja seda ideaalis kombinatsioonis valgega.

Foto: Tokyo Design Studio

Foto: Pentik

Vaata pildigaleriid messialalt:


LOE LISAKS:

ENNE JA PÄRAST: kolm kööki, mis läbisid totaalse muutumise

Köögidisainer: kuidas luua stiilipuhas köök

FOTOD │ Sisekujundustrendid, mida sel sügisel tervitada ja millel lasta minna

Sisekujundaja Anita Karma: Kuidas kujundada toimivat söögituba?