Kolm lahedat kodu Mustamäe paneelmajas


Kolm lahedat kodu Mustamäe paneelmajas
Foto: City24.ee

Nõukaaegsete paneelmajadega on igaühel oma suhe — mõni laidab nende ehituslikku kvaliteeti, mõni jälle hindab nostalgiat ja suhteliselt madalat ruutmeetri hinda. Kui paljude jaoks seostub korter paneelikas vanamoodsate ja aegunud interjööridega, siis need kolm maitsekat korterit tõestavad, et seda tüüpi majas asuvast kodust võib kujundada väga laheda ja moodsa pesa.

Kui tänapäeval pole enamikes kodudes kuigi raske privaatset nurgakest leida, siis veel sada aastat tagasi pidi linnas elav töölisklass üsna kitsikutes tingimustes läbi ajama. Kortereid tuli tihti jagada linna tööle tulnud sugulastega ning keskmises peres oli kasutusel iga ruutmeeter. 1950ndatel ja 1960ndatel tõid moodsad hruštšovkad ja paneelmajad senisesse elutingimustesse teatava kvaliteedi — kanalisatsioon, keskküte, privaatsus ja muud moodsa inimese moodsad vajadused muutusid uueks elustandardiks. Nii oli ka korteri omamine uue mikrorajooni kortermajas prestiiži küsimus. Ka praegu võib säärastes korterites peale renoveerimiskuuri tabada omaaegset hiilgust. Kindlasti ei tasu "paneelikate" puhul renoveerimist karta, sest korda tehtud betoonelementidest korterelamu võib kesta väga pikka aega.

1. Valge ja helge kodu Akadeemia teel

61-ruutmeetrine valgusküllane korter sai ehitustööde käigus funktsionaalsema planeeringu — lisaruum tekitati läbikäidavale kodukontorile ja laiendati vannituba. Renoveerimisel kasutati kvaliteetseid materjale naturaalsest parketist täispuidust töötasapindadeni. Sisustus on skandinaavialikult lihtne ja minimalistlik.

Seotud lood:

Köögi ja vannitoa seina vahele lisati nutika detailina matistatud klaas, mis laseb päevavalgusel kaugemale jõuda. Valget ja karget vannituba täiendab eritellimusena valmistatud kardinapuu. Klassikalise joonega põrandaplaadid lisavad tagasihoidlikku elegantsi.

Kunagisest pisikesest köögist on saanud tänu laiendusele mõnusalt avar ruum. Valge värv lisab avarust ja värskust.

  • See kena korter on müügis. Vaata lähemalt City24.ee lehelt.